lefterX

Intrebari In Legatura Cu Regulamentul

124 posts in this topic

Vad ca s-a mai adaugat cate ceva la regulament. Acum nu postez in calitate de "Gica Contra" dar nu inteleg iar atunci cand nu inteleg eu intreb.

 

Ce s-a dorit sa se spuna cu hiperlinkuri ...nu era de ajuns sa se spuna linkuri...sau acestea sunt acceptate?

 

1. in semnatura sunt interzise cu desavarsire hiperlink-urile catre orice alt site extern

 

...ce s-a urmarit cu aceasta noua regula ?

 

 

 

Eu am in semnatura asa:

 

Eu nu imi ingrijesc (inca) masina la BDT Cars...dar urmeaza !<br style="color: rgb(142, 142, 142); font-size: 11px; line-height: 13px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Salutari lui dorunegru seful mecanicilor de acolo !

 

Ce se poate spune despre aceasta semnatura? ...mentionez ca nu doresc sa o schimb !

 

 

 

Multumesc pentru raspuns, in cazul in care se raspunde .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, lucram (editam) si vad ca nu mai pot adauga.

 

 

Intreb pentru ca s-a incercat sa se dea o definitie a semnaturii :

 

Semnatura este folosita pentru a te prezenta pe tine si masina/masinile tale (inclusiv printr-o expresie pe care o consideri definitorie). Pentru a va exprima opinii folositi sectiunile dedicate ale forum-ului respectand regulamentul de utilizare al acestuia.

 

 

 

Multumesc pentru raspuns, in cazul in care se raspunde .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca s-a mai adaugat cate ceva la regulament. Acum nu postez in calitate de "Gica Contra" dar nu inteleg iar atunci cand nu inteleg eu intreb.

 

Ce s-a dorit sa se spuna cu hiperlinkuri ...nu era de ajuns sa se spuna linkuri...sau acestea sunt acceptate?

 

Varianta corecta e hiperlink. Varianta scurta e link. Sunt acelasi lucru. Se limiteaza reclama in semnaturi.

 

Ce se poate spune despre aceasta semnatura?

 

Semnatura normala, se incadreaza in regulament.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Multumesc, pentru raspunsul instant !rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consider de bun simt si rog/recomand moderatorilor/administratorilor sa conditioneze agreerea/inscrierea userilor doar dupa o prealabila prezentare a respectivilor,completarea unor rubrici de identitate obligatorii si inplicit la schimbarea situatiei lor corectarea datelor.

 

Este anormal sa purtam discutii cu useri din lumea larga, nascuti in lumea larga,doresc o masina diesel din lumea larga, si tot felul de bazaconii, care in mometul in care cer informatii si le soliciti informatii asupra locatei pentru a le furniza informatiile utile lor ca fiind specifice zonei incep discutii nelelocul lor sau se coboara mai jos decat o discutie decenta.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 'report' punctual acolo unde intampini asemenea situatii. Loatia si masina sunt obligatorii la inscriere, bunul simt nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine mi-a sters semnatura sa mi-o scrie la loc. angry.gif Si sa-mi spuna si de ce mi-a sters-o !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Membrii fondatori: Mazdutzu, vlad, danielbogdan, gb_Autoexpert, cossoft, Codrin.

 

Atributii de moderare: cossoft, danielbogdan, Codrin.

 

Parte tehnica: Ovi, W3Killer.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept acum un raspuns ,

..... "cu bagajele facute" ...mi-am strans si jucariile ...plec la mama. happy.gif Nu cred ca conteaza treaba asta...dar mie cand nu-mi place undeva, nu stau, plec. Urasc incorectitudinea / nedreptatea. Si am impresia ca nu o sa-mi placa ce o sa mi se raspunda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La propunerea lui Doru, este o noua regula de vreo 3 luni. S-a facut un script care filtreaza automat semnatura userilor care au mai mult de de 3 randuri si/sau 300 de caractere. In urma testelor tu ai iesit cap de lista. Urmeaza sa se aplice la toti membrii "noua" regula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci SCUZE ! Am gresit eu, crezand ca s-a "ocupat" cineva in mod special de mine. Multumesc, pentru lamuriri ! Deci, off, despachetez sweat.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au fost si vor fi sterse "automat" toate semnaturile care depasesc 300 de caractere si/sau 3 randuri.

Semnaturile care contin linkuri catre site-uri fara legatura cu clubmazda/consum/numere de inmatriculare sunt sterse manual.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au fost si vor fi sterse "automat" toate semnaturile care depasesc 300 de caractere si/sau 3 randuri.

Semnaturile care contin linkuri catre site-uri fara legatura cu clubmazda/consum/numere de inmatriculare sunt sterse manual.

 

 

Sincer, nici nu observasem ca nu mai am semnatura, dar daca semnatura mea deranjeaza iar cele cu "stima...", "salutari...", "eu merg acolo...", "eu nu merg acolo...", "evita...", "nu evita....." si toate celelalte de acest gen sunt ok, asta este, incerc sa ma ocup mai intens de alte activitati decat de a scrie pe forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine avea o semnatura pe care doreste sa o reincadreze in regulament e rugat sa-mi dea un mesaj sa i-o trimit pe cea originala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe scurt, s-a moderat anti-hatingul prin hating.

 

Adica, ceva de genul: vine un grup si zvirle cu masline de oaie intr-un alt grup. Ca asa-i pe forum. Un grup tert simpatizant al celui de-al doilea grup simte nevoia sa-l sustina si le imprumuta niste scuturi. Apoi vine grupul de moderatori care spune ca gata, nu mai e voie nici cu scuturi nici cu masline.

 

E bine, e minunat, insa in acest caz pe primul care pune mina pe maslina pentru a o folosi as dori sa-l vad impuscat, injunghiat, si cu buzunarele pline cu grenade cu cuiul scos dupa ce a fost calcat de 3-4 ori cu tancul. ...De catre grupul de moderatori (care, se stie, are nevoie de inca un grup de moderatori ai moderatorilor la rindul sau, nu rare fiind situatiile cind anumiti membri si-au pierdut obiectivitatea sau chiar temporar s-au lepadat de logica si bun simt, ca om fiind e pur si simplu greu uneori sa nu cedezi - asta ca sa fie clar ca toate aceste situatii sint de inteles omeneste vorbind, chair daca mai greu de digerat).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Defapt era hatingul hatingat de hatingare de la lume multa si neagra. Regula se aplica automat (script rulat prin cronjob) nu este cineva care urmareste un grup anume si ii alege doar pe respectivii. Daca s-a cerut o regula atunci sa se aplice la toata lumea nu numai prin interventii telefonice sau PCR-uri sau la unii sa nu se aplice ca se supara Doru, Codrin, Jol, Cipig etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am inteles inca din postarea nr.10. Totul este ok, din privinta mea, ce m-a deranjat e faptul ca am crezut ca m-a vanat cineva...dar daca asta a facut-o un "robot", robotii sunt prietenii mei, nu mai am nimic de obiectat...ba chiar imi mai cer inca o data scuze pentru situatia creata. Multumesc pentru intelegere. smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu se aplice ca se supara Doru, Codrin, Jol, Cipig etc.

 

 

Eu unul nu ma supar, dar consider ca era ok sa se anunte inainte.

In rest, nici o problema, am mai zis cum voi proceda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Eu unul nu ma supar, dar consider ca era ok sa se anunte inainte.

In rest, nici o problema, am mai zis cum voi proceda.

S-a anuntat schimbarea regulamentului de acum 3 luni, timp suficient pentru toata lumea, mai mult toate semnaturile au fost salvate si se pot trimite pe PM pentru cine doreste sa le modifice pe cele vechi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul mi-am ajustat semnatura in acel moment si am facut-o compatibila cu noile prevederi. Si totusi mi-a fost editata. Va rog trimiteti-mi-o prin mesaj privat sa vad ce mi-a scapat. Nasol daca nu mi-a scapat nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mituc, a fost facut back-up automat doar la semnaturile sterse. La cativa useri a editat direct Codrin sa se incadreze in regulament (linkuri, randuri), pentru acele semnaturi nu exista varianta originala. Nu exista back-up nici pentru semnaturile unde erau doar link-uri externe in semnatura gen www.reclama-la-siteul-meu.ro .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu pe-a lui mituc n-o vad deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eu pe-a lui mituc n-o vad deloc.

A modificat el iar semnatura si a fost stearsa automat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci e in back-up?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine avea o semnatura pe care doreste sa o reincadreze in regulament e rugat sa-mi dea un mesaj sa i-o trimit pe cea originala.

Eu. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now