Petre

Oferte speciale B.D.T Mazda

58 posts in this topic

Ca sa nu apara confuzii in urma postului lui W3:

Nu este o oferta speciala BDT deoarece ea nu se aplica si la alte service-uri BDT.

Nu este o oferta speciala Mazda deoarece ea nu se aplica la fabrica sau la sediul importatorului.

Acest topic cred ca este dedicat ofertelor BDT Mazda indiferent daca acestea sunt valabile si in alte service-uri sau nu

2 people like this

In cadrul service-ului Mazda BDT, clientilor sectiei de tinichigerie/vopsitorie li se acorda o garantie a lucrarii de 24 de luni, folosind doar piese originale si materiale de calitate premium agreate de producator.

BDT deconteaza direct lucrarile cu urmatorii asiguratori:

-Allianz

-Generali

-Omniasig

-Asirom

-Groupama

-Uniqua

Pentru efectuarea reviziilor standard, se acorda reduceri in functie de vechimea masinii, pana la 31 Decembrie, dupa cum urmeaza:

-pana la 5 ani - 10%

-intre 5 si 10 ani - 15%

-peste 10 ani - 20%

Membrii Asociatiei beneficiaza pana la 31 Decembrie de urmatoarele reduceri la reviziile standard, in functie de vechimea masinii:

-pana la 5 ani - 15%

-intre 5 si 10 ani - 20%

Pentru alte companii contactati service-ul pentru detalii despre optiunile de decontare:

Splaiul Unirii 223, Sector 3, Bucuresti

office@mazdabdt.ro

021.321.13.93

0751.26.18.15

Asistenta Rutiera: 021.327.26.26

Atasate regasiti de asemenea ofertele pentru jante/cauciucuri de iarna si stergatoare de parbriz.

Clientii care achizitioneaza sezonul acesta 4 roti complete de iarna, beneficiaza gratuit de hotel de roti pentru un sezon.Atentie aceasta oferta se aplica doar pentru achizita de roti complete (janta+anvelopa).

Pentru orice alte detalii referitoare la prezenta oferta sau comenzi pentru livrari in tara, contactati: office@mazdabdt.ro / bconstantin@mazdabdt.ro

IMG_20130925_0001.pdf

IMG_20130925_0002.pdf

Oferta anvelope iarna.xls

Oferta stergatoare MAZDA.xls

Membrii Asociatiei beneficiaza pana la 31 Decembrie de urmatoarele reduceri la reviziile standard, in functie de vechimea masinii:

-pana la 5 ani - 15%

-intre 5 si 10 ani - 20%

Clientii care achizitioneaza sezonul acesta 4 roti complete de iarna, beneficiaza gratuit de hotel de roti pentru un sezon.Atentie aceasta oferta se aplica doar pentru achizita de roti complete (janta+anvelopa).

-pana la 5 ani - 15%

-intre 5 si 10 ani - 20%

pai la 65 lei litru ulei dexilia ar putea face reduceri mai consistente :(

Pe 30 ianuarie am avut programata revizia si am beneficiat de reducerea lor de 10% ca era mai avantajos mi-au spus fata de 7% + 12% pentru membrii Asociatiei. Deci nu am avut vreun avantaj fata de oferta standard din momentul respectiv.

La inceput cind s-au facut acele carduri de membru BDT oferea constant reducere membrilor asociatiei si cam atit, promotiile erau mai rare. Intre timp au invatat si mai bine cum sa aiba grija de clienti, preturile si la piesele OEM fiind semnificativ sub pretul aceleiasi piese achizitionata prin magazine terte.

Eu am fost anuntat la ultima revizie ca de data viitoare beneficiez de un discount de 20% la suma totala de pe factura.

Nu cred ca s-a schimbat din octombrie ceva... oferta este inca valabila.

Mie mi se pare super OK si chiar foarte stimulant pentru a face reviziile la reprezentanta.

Hmmmm interesant .... Eu nu am primit nici un discount la revizia de acum cateva zile :(

Revizia a fost ca de obicei minutioasa si foarte ok dar nexam discount.

Hmmmm interesant .... Eu nu am primit nici un discount la revizia de acum cateva zile :(

Revizia a fost ca de obicei minutioasa si foarte ok dar nexam discount.

Ai solicitat discount-ul dat membrilor club mazda?

Poate ai nimerit pe cineva nou :D. Am auzit ca s-au schimbat oamenii.

Asta daca apare listat ca membru activ...

1 person likes this

Buna ziua.Verificati factura si o sa vedeti ca aveti discount 10% la manopera si 10% la piese.

Asta daca apare listat ca membru activ...

As fi vrut sa apar dar nu am avut cui sa platesc taxa pe anul asta. :-(

LE Imi retrag vorbele despre discount ca pe cel de 10% l-am primit. :-):-)

Pai cei 10% discount sint mai buni decit cei 7%, ca din cite stiu discounturile nu se cumuleaza. Sau, ai 7% la piese ce n-ai avea altfel,si 10% la manopera. Eu stiu sigur ca-l primesc pe cel de 7% cind comand piese.

Când am făcut revizia (ianuarie) am primit 10% conform ofertei generale și nu 7%-12% pentru membrii Asociației, pentru că astfel am beneficiat de un preț mai bun. Înțeleg că nu se cumulează reducerile.

Orice posesor de Mazda beneficiază de discount Între 5% si 15% la revizia standard la service-ul BDT Mazda.

În funcţie de vârsta masinii discount-urile oferite sunt următoarele:
- 5% pentru masinile mai noi de 5 ani
- 10% pentru masinile ce au intre 5 si 10 ani
- 15% pentru masinile mai vechi de 10 ani

Revizia standard se refera lă operaţiunile Înscrise În caietul service conform varstei si rulajului masinii În momentul deschiderii comenzii .Promoţia nu se cumulează altor oferte.

In plus veti primi gratuit si card-ul MES valabil pana la urmatoarea revizie, card ce va ofera asistenta rutiera gratuita pe teritoriul Uniunii Europene

http://dealers.mazda.ro/bdt/stiri_dealer/discountreviziimazda

Incepand cu 13.05.2014, pentru membrii Club Mazda (cu plata cotizatiei la zi) discunturile sunt:[/size]

Pentru reviziile periodice:

10% discount la factura pentru masini cu o vechime pana in 5 ani;

15% discount la factura pentru masini intre 5-10 ani;

20% discountla factura pentru masini mai vechi de 10 ani;

Pentru orice alt tip de reparatie:

12% discount la manopera si 7% discount la piese.

Noua oferta de accesorii, cu tva si manopera montaj incluse.

Membrii Asociatiei beneficiaza de 7% reducere la piese si 12% reducere la manopera din preturile afisate.

CAMERA MONITORIZARE MERS INAPOI.doc

AMORTIZOR CAPOTA MOTOR.doc

SET ROATA DE REZERVA MAZDA 3.doc

ROATA REZERVA M6 WAGON.xls

ROATA REZERVA M6 SEDAN.xls

PACHET ROATA REZERVA MAZDA CX-5.doc

MODUL RABATERE OGLINZI.doc

Noua oferta de accesorii, cu tva si manopera montaj incluse.

Membrii Asociatiei beneficiaza de 7% reducere la piese si 12% reducere la manopera din preturile afisate.

attachicon.gifCAMERA MONITORIZARE MERS INAPOI.doc

attachicon.gifAMORTIZOR CAPOTA MOTOR.doc

attachicon.gifSET ROATA DE REZERVA MAZDA 3.doc

attachicon.gifROATA REZERVA M6 WAGON.xls

attachicon.gifROATA REZERVA M6 SEDAN.xls

attachicon.gifPACHET ROATA REZERVA MAZDA CX-5.doc

attachicon.gifMODUL RABATERE OGLINZI.doc

sal,

modul rabatare oglinzi este numai pt ultimul model de mazda3? merge cumva si pt mazda 3 2013?

pentru Mazda 3 BM, Mazda 6 GJ si Mazda CX-5 dotate cu oglinzi rabatabile electric;

Citat din fisierul .doc atasat mai sus pe care ti-a fost frica sa-l deschizi. Nu are virusi, l-am verificat eu. Mazda 3 2014 e BM, aia din 2013 era inca BL.

ms speram sa raspunda cineva daca cumva stie sa fie compatabil modulul.... nu cred ca au schimbat asa multe ( in afara de design) intre variante.

poate doar cei de la bdt sa confirme/infirme.

Sa inteleg si eu. Sunt membru in Asociatie si am facut revizia. Si pe factura am primit 5 % la piese si 5% la manopera. Nu era 10% la toata factura (Fara tva evident)?

Corect calculul tau. Cui ai anuntat statutul de membru?

Domnisoarei de la receptie service. Odata la inceput si a verificat si a zis ca sunt membru si odata la sfarsit i-am spus sa nu uite ca sunt membru.