lefterX

Intrebari In Legatura Cu Regulamentul

124 posts in this topic

Deci e in back-up?

Ultima da, dar este un copy paste la regulile de la semnatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...iar regulile de la semnatura am impresia ca au fost ajustate corect fix dupa ce mi-a fost ajustata semnatura de acel script "automat".

Insa asta era si ideea, sa nu existe informatii contradictorii in sectiuni diferite ale forumului.

 

P.S.: semnatura mea era 100% compatibila cu noile reguli si totusi a fost modificata. Salutari trimit cui vreau eu, in regulament nu e interzis acest lucru, iar optiunea mea de a scrie conform gramaticii de pina in 1992 sau cind cacat au schimbat-o niste labari besinosi care traiesc inca cu gindul la Decebal si Traian si alte mumii total irelevante in ziua de azi este totusi optiunea mea si nu cred ca pot accepta foarte usor sa imi fie corectata prin editarea semnaturii, a vreo unui post sau a oricarei informatii scrise ce ma are ca sursa. Consider acea editare a semnaturii ca un atentat la identitatea mea (peste care, bineinteles, voi trece din nou). Ar fi fost ok macar sa ma anuntati, o lasam asa fara probleme (desigur, schimbind doar "sunt" cu "sint").

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

...iar regulile de la semnatura am impresia ca au fost ajustate corect fix dupa ce mi-a fost ajustata semnatura de acel script "automat".

Insa asta era si ideea, sa nu existe informatii contradictorii in sectiuni diferite ale forumului.

Mituc, cum ti-am mai spus, scriptul nu "ajusteaza" ori esti valid ori esti sters total. Tu si inca 2-3 ati fost "ajustati" de catre Codrin.

Regulile care se pot stabili de forum sunt limitate si nu sunt cele la care ai facut tu copy paste ci sunt cele trecute in regulament, intradevar am modificat si acele reguli sa se incadreze in regulament dar nu inseamna ca daca acolo scrie 5 linkuri punem www.p0rn.com in semnaturi.

 

Fosta ta semnatura in caz ca ai nevoie pe PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma intelege gresit, sint total de acord cu regulile cu privire la semnaturi. Pe vremea cind am inceput eu sa trimit mailuri pe la mijlocul anilor '90 era o chestie care se chema "Netiquette" si cu care ni s-a facut capul calendar inainte de a ni se activa conturile. Apoi cind au aparut forumurile aceleasi reguli au fost extinse si aici, si in alte citeva chestii.

 

Cu ce nu am fost de acord am scris mai devreme.

Cit despre semnatura stearsa azi... am facut-o intentionat copiind regulile afisate de forum cu privire la semnatura, pentru ca de multe ori un utilizator ajunge sa-si faca semnatura cind inca-si seteaza contul si asta cam in 50% din cazuri se intimpla inainte de a parcurge regulamentul forumului (mai ales ca mai toate seamana intre ele).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.1 Regului pentru semnaturi:

1. in semnatura sunt interzise cu desavarsire hiperlink-urile catre orice alt site extern

2. semnatura poate avea maxim 300 de caractere (inclusiv spatiile) si maxim 3 randuri

3. imaginile inlcuse in semnatura pot avea inaltimea de maxim 20 de pixeli

4. in semnatura este interzis orice fel de mesaj care poate fi interpretat ca si ofensator pentru utilizatorii sau cititorii forum-ului

Exemple:

E permis: "Mazda 6 MPS, all wheel power and precision "

Nu e permis: "n-ai creier ia-ti prostwagen"

 

Semnatura este folosita pentru a te prezenta pe tine si masina/masinile tale (inclusiv printr-o expresie pe care o consideri definitorie). Pentru a va exprima opinii folositi sectiunile dedicate ale forum-ului respectand regulamentul de utilizare al acestuia.

 

Rog moderatorii sa respecte regulamentul si sa il puna in aplicare.Datorita discutiei din acest topic am citit scarbit si posturile unui asa zis depanator tehnic al acestui forum care eu in urma unor discutii am hotarat sa il tin la capitolul "ignore" , datorita modului de administrare tehnica a forumului , folosind dreptul de administrare a contului RSSBOT cont de stiri ale departamentului comunicare Mazda in mod abuziv cu semnatiuri "in semnatura este interzis orice fel de mesaj care poate fi interpretat ca si ofensator pentru utilizatorii sau cititorii forum-ului" iar la observatia facuta prin intermediul forumului cat si telefonic catre adminul fforumului a fost modificata acum fiind folosita doar in interes personal.Consider acest lucru abuziv si lipsit de respect atat catre membrii fondatori cat si pentru celor care citesc acest forum sau sunt membri ai acestei asociatii.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Codrin imi pare rau sa renunt la activitatea mea pe acest forum dar atat timp cat vor exista astfel de indivizi si vor avea acces la interfata forumului sau conturi active , NU VOI MAI POSTA ABSOLUT NIMIC PE ACEST FORUM.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu ce au de impartit doru cu w3, imi pare rau ca nu au reusit sa gaseasca o cale comuna de ignorare reciproca ...pana la ganduri mai bune. Ma deranjeaza mult limbajul abordat de W3, motiv pentru care i-am dat si un "-".

 

 

De asemenea, va rog sa gasiti o cale de a interzice/pedepsi jignirile ce se aduc in Chat, indiferent cat de suparat e injuratorul, oricare ar fi el .

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S.: semnatura mea era 100% compatibila cu noile reguli si totusi a fost modificata. Salutari trimit cui vreau eu, in regulament nu e interzis acest lucru

 

Si daca mie tot mi-a fost editata semnatura pe motiv ca salutam pe nus' cine, e ok sa-mi pun asta in member title?

Sau, daca eu aveam salutari acolo si nu a fost ok, de ce altii au opusul (chestia cu evitati, etc) si in semnatura si in member title?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Si daca mie tot mi-a fost editata semnatura pe motiv ca salutam pe nus' cine, e ok sa-mi pun asta in member title?

Sau, daca eu aveam salutari acolo si nu a fost ok, de ce altii au opusul (chestia cu evitati, etc) si in semnatura si in member title?

Mituc insisti sa fii in turma, ti s-a spus de 4-5 ori ce a fost cu semnatura ta, dar iti place sa fii victima.

 

In alta ordine de idei as dori sa fiu simplu membru de forum sa pot sa ii raspund in liniste lui doru. Codrin te rog sa modifici userul meu ca titulatura de tehnician dentar nu ma onoreaza si nu imi mai face placere sa ajut aceasta comunitate. Membru de partid este deajuns. Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, iar mi-a disparut semnatura si avea fix 3 linii si si 296 caractere.

Minunatul cronjob cauta si alte lucruri decit spuneti in regulament sau care-i miscarea?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, iar mi-a disparut semnatura si avea fix 3 linii si si 296 caractere.

Minunatul cronjob cauta si alte lucruri decit spuneti in regulament sau care-i miscarea?

Nu stii sa numeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

blackblue 09:02:32 (Mituc):~>cat <<EOF | wc -cl

> Visul meu cel mai umed era sa merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti. Azi visul mi s-a implinit si viteza de deplasare e chiar mare!

> Acum hai sa cintam: "All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!"

> 3 linii 290 caractere.

> EOF

3 296

 

Deci cum ziceam, 3 linii si 296 caractere.

Acuma, daca eu nu stiu sa numar... nu te pot contrazice, dar nu eu am numarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Calmati-va. W3Killer nu se mai ocupa de partea de suport tehnic.

 

Mituc, revino te rog la o semnatura neofensatoare.

 

Voi verifica sa vad cum citeste forumul lungimea semnaturilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

blackblue 09:02:32 (Mituc):~>cat <<EOF | wc -cl

> Visul meu cel mai umed era sa merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti. Azi visul mi s-a implinit si viteza de deplasare e chiar mare!

> Acum hai sa cintam: "All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!"

> 3 linii 290 caractere.

> EOF

3 296

 

Deci cum ziceam, 3 linii si 296 caractere.

Acuma, daca eu nu stiu sa numar... nu te pot contrazice, dar nu eu am numarat.

 

E pus un citat iar ghilimelele de la citat sunt convertite din " in &quote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care este regulamentul legat de chat? Daca sare careva calul fac print screen si este penalizat sau trebuie sa intorci si celalalt obraz? Lasam trecutul deoparte dar pe viitor sa stim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesaj privat cu printscreen ca sa pot verifica si log-ul. Se aplica acelasi regulament legat de comportament ca si pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va mai certati va rog. Ce v-a apucat primavara asta?

Toate eforturile se depun ca acest forum sa fie unul civilizat si acum va luati la cearta tocmai din acest motiv? Faptul ca exista pareri diferite pe forum e un lucru normal si asta este unul din scopurile lui, acela de a afla si parerea altuia. Nu e deloc normal sa devi agresiv atunci cand observi ca exista si alte pareri.

Folositi semnatura asa cum este mentionat in regulament nu pentru a face reclama, a reda romane sau a jigni.

Acolo unde credeti ca s-a facut o nedreptate anuntati si se va incerca moderarea problemei dar incercati sa pastrati calmul pentru ca din cate stiu eu omul nervos e mai prost, reactioneaza din instinc animalic (fight or flight) si face mai multe greseli.

Am si eu o opinie referitoare la semnaturi, conflictul aparut si echidistanta in aplicare regulamentului dar o sa o pastrez pentru mine deoarece cred ca va aprinde si mai mult spiritele iar apelul meu e la calm.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu prea stiu unde sa postez - cu chat-ul ce se intampla pana la urma? ramane acolo sus read-only? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damn. Adica inca se mai vede? Credeam ca l-am scos de tot. Se scoate definitiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata, nu se mai vede. desi de-abia incepuse sa-mi placa, eu sincer as vota sa revina. cu bune, cu rele, era placut sa pierzi vremea pe acolo :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-i zicem perioada de pauza, va reveni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Ciudat sa sufere 3653 membri pentru 3-4 "golanasi" :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe de alta parte e la fel de neplacut ca cei 3653 sa fie definiti prin actiunile celor 3-4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

speram sa revina si chat-ul curand, pacat ca s-a ajuns aici

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

din moment ce avem acelasi laptop nu e normal ca si eu si sotul meu sa il folosim? cum va permiteti sa faceti ce vreti voi? credeam ca e democratie, nu dictatura chiar daca e site privat. nu scrie nicaieri in regulament ca doi membri din familie nu au voie sa aibe cont pe forumul asta!!! codrin te rog sa iti revizuiesti atitudinea si sa nu te faci de ras mai mult decat ai facut-o!

si eu ca si sotul meu scriem la fel de rau romaneste pentru ca de multe ori tastam la repezeala si cu lumina stinsa sa nu deranjam copilul.

inteleg ca e forumul personal al lui codrin care face ce vrea? hai sa ai spunem clubcodrinmazda.ro atunci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now