lefterX

Intrebari In Legatura Cu Regulamentul

124 posts in this topic

...hmmm...cu totii stim cine e gica contra aici mereu si nu cred ca sunt putini cei care au ceva de reprosat comportamentului lui xedox6.

..Insa..la nivel teoretic, sotia lui chiar poate fi in spatele contului eunos500 si atata vreme cat limbajul (chiar si cu greseli de exprimare) nu este unul obscen sau nu are un comportament de atac (intalnit la xedos6) atunci poate ca este putin cam mult sa limitezi totusi accesul catre comunitate.

Spun asta la nivel teoretic....pentru ca nu stim cu siguranta cine e in spatele tastaturii. Si din punctul meu de vedere cred ca in spate este tot xedox...in cel mai bun caz pentru el poate a mai postat o data sau de doua ori sotia in rest...cred ca el e la butoane.

Pe de alta parte sigur ca nu poti crea reguli care sa acopere toate situatiile si de-asta exista ochiul moderatorilor. Ca sa poata observa asemanari in limbaj si sa ia masuri .

eunos500 - cred ca ai fi procedat mult mai corect daca ai fi pus problema asa cum ai pus-o, insa cu un limbaj lipsit de cuvinte de genul "nesimtire" "clubcodrin"...etc. Daca nu aruncai cu genul asta de cuvinte eu cu siguranta as fi sustinut ideea ca partial este incorecta suspendarea contului tau. Dar din pacate ai facut-o si...atunci eu vad 2 variante:

1. la tastatura este xedos

2. la tastatura este sotia, insa are acelasi tip comportamental ca al lui xedox, comportament acuzat de ceilalti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

propun sa folosim camere web ca sa se vada cine tasteaza! deci moderatorii taie si spanzura de capul lor si regulamentul nu are nici un rost?!

ok. o sa citesc postarile lui xedos 6 si o sa vad cat de rau e si o sa postez aici si "vorbele"celor de care mi-a povestit si o sa lasam lumea sa judece daca e corect ceea ce faceti!

daca in spatele nick-ului tau se afla vreun hacker sau poate scrie si fratele tau ! eu zic sa ne legitam cu c.i. si sa tastam doar cand avem camera web, eu zic ca in loc de poza la nick sa apara cine tasteaza cu adevarat ! ce ziceti?

 

Din momentul asta, considerand ca esti o persoana mult prea frustrata ca nu isi ia suficiente spagi??? jigniri pentru ca se crede ca e politist! fiecare cu meseria lui!

 

misto,jignire,ironie? cred ca nu se impune oricum,ce ar fi sa ne batem joc unii de spusele celorlalti? "Ma scuzati, ma duc pana pe un varf de munte sa rad in barba"vorbe spuse chiar de moderator/seful forumului! bun exemplu! s-a autosuspendat? nu!

 

""azi mi-am schimbat pompa de apa si m-am dat la o masina cu de 4 ori mai multi cai si am facut-o". Sfinte ckt!

"asa vorbeste mtuc pentru ca xedos 6 si-a permis sa povesteasca o patanie cu un jaguar! a fost avertizat vreodata ca foloseste un limbaj de mahala? nu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Fuoarte secsi. Mi-a atins un punct sensibil. Ca si altele: " codrin facand misto de jantele vopsite in auriu de xedos 6...el are voie sa scrie cum vrea crezandu-se inteligent! a fost sanctionat? nu! din ce mi-a povestit xedos 6...lumea a ramas suparat ca a spus ca plasticele la mazda 3 sunt tari si par ieftine ca la logan, si de acolo la orice ar scrie apar mistourile inteligente si bataia de joc grosolana! se razbuna si eu cum pot! rusine! a fost sanctionat careva? nu...de ce? voi stiti!

daca cineva are rabdare sa citeasca postarile din trecut ale lui mituc ,codrin si ale altora o sa aibe multe surprize! desi xedos 6 s-a plans de limbajul agresiv nu s-a luat nici o masura, ar fi fost culmea sa se sanctioneze chiar codrin pe el insusi nu?

nu imi place climatul de pe acest forum si am decis sa sterg contul, cum sa o fac, ca nu ma pricep? xedos 6 poate sa faca ce vrea dupa lunile de suspendari abuzive, dar eu sunt de doua zile aici si m-am saturat de atata testosteron! imi pare rau ca nu am apucat sa cunosc si oameni cumsecade,banuiesc ca sunt si asemenea persoane. mi-ar fi placut sa aflu despre mazda 2 unele lucruri pentru ca era sa cumpar una dar era mai scumpa si am mers pe fiesta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum de ai ramas doar tu fara frane? ai abuzat de ele si s-au incins? sau nu mai aveai placute? a mai avut cineva problema cu franele?

eu am auzit ca ar fi mai slabe pe spate la noul 3 mps.

 

soferman...nu am nevoie de circuit ca sa imi cunosc masina...am testat-o si retestat-o:) intradevar potenzele nu le-am avut incinse...dar la temperatura normala desi aproape chele au aderenta foarte buna.

 

uite ca unii pot sa isi cunoasca masina si cum reactioneaza la limita si cum poate fi controlata/redresata.... oricum...sunt si soferi inconstienti:)

 

poate daca mergeti cativa ani pe circuit o sa va cunoasteti bolizii si o sa stiti cand pierde aderenta si ce sa faceti daca o pierde...voi radeti ca iarasi se lauda xedos asta...

 

dar sunteti doar niste "copii"de bani gata cu niste jucarii ceva mai scumpe care se cred mari piloti...sau se joaca de-a pilotii

 

dar poate va veni si ziua cand o sa va inchid gura...si atunci o sa vedem cine rade mai bine!:)

 

cred ca tu ar trebui sa revezi...in capul tau...ce s-a intamplat la budapesta!...stiu...nu aveai frane:)ca altfel era vai de mps:)

 

error nu vreau sa te supar:)

 

cred ca ma refeream mai mult la mistocari.

 

nu pot sa inteleg ce vrei sa spui,codrin...ajuta-ma tu!

 

si pentru niste...era sa zic ..prosti:) nu are rost sa renunt

 

nu am intalnit pana acum asa specimene de sofer:) si in bucuresti!:)

 

dar nu imi place sa vad fetite plangacioase care se dau mari intelectuali si soferi...daca observi...lumea se agita aiurea...daca eu zic ca parea incet mituc...sare gasca ca xedos e nebun:)

 

musicman...nu am spus nimic de tine...dar daca te-ai simtit...e problema ta.

 

mituc,codrin,dany...erau vizati pentru ca sunt ofticati si nedrepti si desi credeam ca e un forum unde ne putem spune parerile atata timp cat nu jignim pe nimeni...

 

pacat cand suntem nesimtiti desi ne credem intelectuali elevati!

 

nu ar trebui sa ne mai purtam ca niste copii,chiar daca unii suntem de bani gata!:)

 

si mie imi vine sa il bat pe tatal meu ca nu e milionar in oiro:)

 

sunt frustrat...ca mituc,dany rad de mine ca am masina veche,codrin nu e corect si face mistouri aparandu-si prietenii cu limbaj de mahala...gen mituc:) codrin nu a fost corect nici cand si-a vazut interesele cu groupama:)dar asta e...

 

Eu nu cred ca "doamna xedos6" are timp de "copilariile" sotului, fiind mai preocupata de ingrijirea si buna crestere a copilului decat de a scrie pe forum.

 

Insa, daca ma insel, va rog sa imi raspundeti dumneavoastra, stimata doamna, la intrebarile pe care i le-am adresat sotului, xedos6, intr-un mesaj privat, in ceea ce am numit ultimul gest de a-l intelege. Si am incercat!

 

In speranta ca sunteti o persoana cerebrala, incerc sa ma conving ca mesajul de mai jos nu este ceea ce se pare ca o comunitate intreaga suspecteaza.

 

se razbuna si eu cum pot! rusine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

suspectati ca in graba si la suparare am tastat u in loc de i si a iesit eu inloc de ei ? Dany ,unde vezi tu ceva ofensator in primele exemple? El glumea unde a pus zambariciul ! A gresit ca a lasat sa-l supere jignirile voastre si a ripostat urat. Acum am vazut ca nu suntem singurii nemultumiti de abuzurile conducerii ! Dar cum nu putem da dictatorii jos cu o revolutiet,incerc sa comunic doar cu membrii cuminte:) si sa evit sa mai raspund celor obraznici. La fel va face si xedos 6.pe clubford nu au fost probleme ca aici,poate si pentru ca acolo sunt moderatori nu tirani! Xedos 6 ti-a raspuns la mesaj,mai dany,chiar cu o oferta de pace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu imi place climatul de pe acest forum si am decis sa sterg contul, cum sa o fac, ca nu ma pricep?

 

Cont inchis la cererea propietarului.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca daca scriu incorect gramatical o sa fiu suspendat ? Tot incerc sa iau legatura cu xedo6 si nu imi raspunde , daca e suspendat nu poate nici vedea mesajele sau doar nu e lasat sa scrie ? Am citit regulamentul cand m-am inscris dar nu m-am lamurit complet, mai ales ca observ ca lumea e cam rautacioasa pe aici . Sper sa cunosc membri din brasov cu care sa pot discuta despre pasiunea comuna: mazda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hei eu nu sunt rautacios, ai inteles gresit, glumeam. Chiar imi cer scuze daca te-am suparat, nu asta a fost intentia mea.wub.gif

 

Daca e suspendat probabil ca nu-si poate accesa contul ca altfel nu ar mai fi suspendat ar fi in "read only".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca daca scriu incorect gramatical o sa fiu suspendat ? Tot incerc sa iau legatura cu xedo6 si nu imi raspunde , daca e suspendat nu poate nici vedea mesajele sau doar nu e lasat sa scrie ? Am citit regulamentul cand m-am inscris dar nu m-am lamurit complet, mai ales ca observ ca lumea e cam rautacioasa pe aici . Sper sa cunosc membri din brasov cu care sa pot discuta despre pasiunea comuna: mazda!

 

Ai invatat totusi ca o propozitie incepe cu litera mare. Alte detalii le gasesti in regulament. Ban pentru clona, + ip.

 

Suspend prelungit la xedos6 cu 8 saptamani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai si am banuit ca-i xedosica dar am zis sa nu gresesc fata de un nou user. sweat.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa lanseze o noua moda, sa-ti dai singur Like la propiile posturi de pe facebook. :teehee:

 

Salut daniexes !inafara de tine,xedos6 si dani-l nu mai e lume din brasov ?

 

Revine si vorbitul despre sine la persoana a 3-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu imi dau singur like la pozele de pe facebook.

voi ati facut un mare abuz banand pe toata lumea care banuiati ca e prietena cu xedos 6 sau ca e chiar xedos 6.

codrin poate face ce vrea el,doar este un dictator,pardon,seful forumului. nu poti sa actionezi doar in baza unor banuieli,credeam ca e nevoie de dovezi solide !

ce ar fi sa il banez si eu pe mituc sa spun ca defapt in spatele nick-ului lui se ascunde codrin.

sa va fie rusine!

bine ca altii se injura pe aici ca la usa cortului si nu mai sunt suspendati.

codrin taie si spanzura cum vrea el si noi trebuie sa acceptam,asta e!

cum v-ati simti ca dupa ce v-ati facut un cont pe clubmazda sa fi-ti banat doar pentru ca a-ti comunicat cu xedos 6 sau ca a-ti scris fara litere mari la inceputul propozitiilor.

nu ma mai agit degeaba!

bravo voua,baietii destepti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pjflkf

 

bine ca e codrin destept si baneaza pe oricine e din judetul brasov,pe care banuieste ca e prieten cu xedos 6 sau ca e chiar xedos 6 in persoana...fara dovezi!!!

bravo stimabile! tu continua cu abuzurile ca o faci bine! ai inchis topicul facut de mine in legatura cu abuzurile tale,poate mai vroia cineva sa mai scrie cate ceva.nu esti curios?mai bine te-ai comporta un pic mai democratic si mai civilizat!

oricum,ca sa stii, eu chiar imi dau like la propriile poze pe facebook.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ultima ora ai postat o droaie de minuni pe forumuri, daca vrei sa reinvii un conflict de mult stins din punctul nostru (al celorlalti) de vedere poate ar fi bine sa suni un prieten (preferabil unul major) si sa-i ceri un sfat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pare ca unii nu invata absolut nimic din pedepse, ce sa mai zici de greseli. Te face sa pui darwinismul sub semnul intrebarii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darwinismul ne spune doar ca oamenii se trag din maimute, nu si cit de departe de ele au ajuns din toate punctele de vedere.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum,ca sa stii, eu chiar imi dau like la propriile poze pe facebook.

Claudiu, cum mama dracului sa faci asta? :blink: De ce nu iti pui un megafon pe masina si, prin Brasov, dai play la caseta in care te-ai inregistrat sub dus, spunandu-ti cat esti de frumos, inteligent si viril! Si sa nu uitam de posterul nud lipit pe luneta, ori masina colantata cu chipul tau! Zau asa!

Pentru mine un lucru e sigur: unlike nu s-a inventat, inca, pe feisbuc. Din nefericire!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ma mai agit degeaba!

Te rog. Daca vei mai continua cu posturi ca cel de mai devreme ne vei parasi din nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e voie sa scriu ca nu ma mai agit? nu cred ca am incalcat nici un regulament...dar stai!...nici nu e nevoie sa il incalc,ca oricum tu suspenzi pe cine vrei cand vrei,nici nu ai nevoie de vreun motiv!:) mare om,mare caracter!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici te contrazic, pe mine nu m-a suspendat. Inca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi? Asta e diferenta dintre tine si Codrin. El gandeste de doua ori inainte sa zica ceva. Sau sa scrie. Sau sa faca. Adica, oleaca de discernamant. In plus. ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e voie sa scriu ca nu ma mai agit? nu cred ca am incalcat nici un regulament...dar stai!...nici nu e nevoie sa il incalc,ca oricum tu suspenzi pe cine vrei cand vrei,nici nu ai nevoie de vreun motiv!:) mare om,mare caracter!

 

1 saptamana pauza.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna tuturor, nu stiu daca postez unde trebuie, dar am o problema cu profilul contului meu, asi dorii sa-mi pun o poza de profil si nu reusesc, daca ma puteti ajuta, am incercat sa-mi pun o poza din laptopul meu dar nu merge, ce nu fac eu bine?...incodata scuze daca nu am postat unde trebuie :im Not Worthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar nu postezi unde trebuie.

Cind incerci sa pui o poza si "nu merge" trebuie sa primesti un mesaj de eroare ceva. Care e acel mesaj? Asigura-te ca poza este de dimensiunea maxima specificata acolo si rezolutia maxima specificata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now