thefane

Film B35Tie

22 posts in this topic

N-am mai postat de mult, dar sper sa va placa asta:

Cand a vazut cum conduc si ce, prietena mi-a facut cadou o camera GoPro Hero 2 (motorsports edition).

Am facut o tura de proba intr-un weekend: Ne-am dus pe Transfagarasan si ne-am intors pe Transalpina.

Apoi tot prietena mea a montat cateva secvente intr-un filmulet:

Enjoy ;)

2 people like this

Beton! Imi aduce aminte de vremurile bune de acum vreo o luna cand am fost si eu pe acolo. Frumoasa Romania. Placerea de a ca conduce Mazda..de nepretuita. Zoom-Zoom..

Nici un powerslide? :p

...si cu frana de mana.

Mersi de aprecieri! Daca va place, dati si un like pe Vimeo, se va bucura prietena mea, si merita :).

Apropos de powerslide, am scartait de cateva ori, dar nu prea ai cum sa iti dai seama din filmuletul asta, si fara soundtrack-ul original. Plus ca am filmat in total vreo 2 ore, stiu eu daca a ales ea si vreo secventa cu derapaj...

O sa iti urmez exemplul si o sa ma dau si eu o saptamana pe Transalpina si Transfagarsan, dar o sa ma dau si cu bicla.

Io merg in wk pe Transalpina. Mai sunt doritori? Plec vineri seara direct de la job, innoptez in Rasinari, Sibiu si sambata dimineata merg spre Ranca.

Apropo, cei care ati fost ultima data...se poate cobori pe la Jina sau mai bine merg pana la Sebes?

La deal platesc pe cineva sa ma traga

:)

Adytzu: poate ne vedem pa acolo.

Cum adica POATE??? E obligatoriu sa ne vedem. :teehee:

Iti dau un tzarr sambata dimineata cand plecam din Rasinari.

Apropo, cei care ati fost ultima data...se poate cobori pe la Jina sau mai bine merg pana la Sebes?

Da, se poate. De la Jina coboara in defileu un drum frumos, cu multe serpentine, proaspat asfaltat.

Drumul il stiu. L-am facut acum cativa ani buni cu Citroenul si nu pot spune ca a fost o incantare: 5,5km in aprox. 4 ore. De aceea am intrebat. Tu ai coborat de la Saliste sau ai venit pe Sibiel, pe 106E?

Daca e drumul nasol, te trag eu dupa bicicleta.

Drumul il stiu. L-am facut acum cativa ani buni cu Citroenul si nu pot spune ca a fost o incantare: 5,5km in aprox. 4 ore. De aceea am intrebat. Tu ai coborat de la Saliste sau ai venit pe Sibiel, pe 106E?

Eu am facut Transalpina dinspre sud, de la Novaci, iar la Sugag am cotit-o la dreapta pe 106E, care urca in serpentine din defileu pana sus la Jina pe o sosea nou asfaltata, cu multe serpentine stranse. Dupa Jina drumul e vechi, dar asfaltat, in niciun caz "5,5km in aprox. 4 ore" si am mers pe el pana la Orlat (trecand prin Saliste si Sibiel), dupa care am iesit in european.

SUPER! Merci mult vtcris. Asta era si traseul ales de mine, dat fiind ca eu vin din Rasinari.

Macione...partieeeeeeeee!!!! Da-te bah, la o parte...astia cu bitzoaclele nu faceti decat sa incurcati traficul! :p

Adi, ai grija la suspensii, sa nu sari de pe sosea. :p

Relax...am dublu circuit de frana :))

Poate primim si un film fara muzica:D Apreciez arta prietenei tale, dar mi-ar placea sa aud niste muzica de la motor :D

Aproximativ, ma declar oarecum satisfacut :thumbsup: