2fast2furious

Belele cu airbag-ul

5 posts in this topic

A gasit cineva ceva despre diagnosticare la instalatia de airbag? Am tot cautat si in autodata si pe forumuri dar fara succes. Se aprinde becul din bord cand pun contactul timp de 4-5 sec apoi se stinge 2 secunde dupa care se aprinde iar si ramane in permanenta. Nu am nici cea mai mica idee unde sa caut. Am verificat senzorii de centuri ,masurat firele si rezistenta airbagu-rilor. Totul pare ok doar ca am eroare pe ceva anume. Poate a mai intalnit cineva problema. Multumesc

Am avut o problema similara insa la mine era o mufa care nu era bine fixata si s-a rezolvat repde in service.

Daca este asa simplu..Eu am luat toata instalatia la mana si nu am gasit nimic.

Daca este asa simplu..Eu am luat toata instalatia la mana si nu am gasit nimic.

Poate sa fie panglica acceia din spatele volanului care e inchisa intr-o cutie de plastic atasata de volan sau releul de airbag care e sub consola de bord langa ecu catre fata masini.e un releu prin in suruburi de metal cu o mufa mare dreptunghiulara cu multe fire

Panglica a fost verificata si este ok.Asazisul releu este de fapt calculatorul la airbag nu doar un simplu releu.PE mine ma intereseaza sa aflu cum se diagnosticheaza pt a vedea ce eroare am.Multumesc oricum de raspuns.