mituc

Service Omnicar Iasi

62 posts in this topic

multam' de informatii. o sa fie cam aiurea, o parte trebuie sa vopsesc pe casco, restul din buzunar. sa vad si cei de la asigurare (generali) ce service-uri agreeaza in Iasi, din cele care mi le-ati zis.

multam' de informatii. o sa fie cam aiurea, o parte trebuie sa vopsesc pe casco, restul din buzunar. sa vad si cei de la asigurare (generali) ce service-uri agreeaza in Iasi, din cele care mi le-ati zis.

Eu sunt f multumit de astia: http://remesa.ro/

Eu sunt f multumit de astia: http://remesa.ro/

Mi-am vopsit in trecut o masin la remesa si s-a exfoliat lacul dupa cateva luni. Am refacut-o pe garantie, dar tot s-a exfoliat. Am un coleg care a patit aceiasi chestie la remesa. Deci, nu recomand. De caremil am fost multumit.

1. Unde as putea face un testdrive cu noua Mazda 3 in Iasi?

2. De unde recomandati sa-mi cumpar o Mazda 3?

3. Unde se fac serviceurile, iar in caz de probleme, care e cel mai apropiat service autorizat? (In asa fel in cat sa nu pierd garantia)

Multumesc.

1. Din cite stiu eu nu mai poti.

2. de la care-ti da pretul cel mai bun. nu conteaza unde e, conteaza cit chef ai tu sa mergi pina acolo.

3. brasov/bucuresti. Ar mai fi cei de la bacau care-s un fel de cum era tester-ul acum 5-10 ani, deci aia nu exista.

1. Unde as putea face un testdrive cu noua Mazda 3 in Iasi?

2. De unde recomandati sa-mi cumpar o Mazda 3?

3. Unde se fac serviceurile, iar in caz de probleme, care e cel mai apropiat service autorizat? (In asa fel in cat sa nu pierd garantia)

Multumesc.

1. doar daca iti cineva masina personala ca dealer-ul mazda Iasi a disparut.

2. de acord cu Mituc.

3. completez cele spuse de Mituc: mai e si la Braila dealer autorizat Mazda sau intri pe site-ul oficial al MazdaRomania si cauti dealer-ii oficiali.

Intr-adevar, insa cit faci pina la braila faci si pina la bucuresti... Si cel putin din spusele membrilor forumului irmex nu e stralucit.

Cei de la Mazda ori sunt prea ocupati, ori e un subiect sensibil, dar nu par prea fericiti sa-mi raspunda daca planifica un dealership pe zona moldovei in viitorul apropiat.

Asa ca va intreb pe voi, poate aveti niste "inside information", rude, prieteni, animale de companie, care lucreaza la Mazda si stiu ceva in legatura cu asta :)

Nu-ti raspund pentru ca probabil nu au nici ei cum sa stie... Pentru ca un service sa devina de marca sint multe lucruri de facut din partea service-ului, si tre' sa-si arate cineva disponibilitatea, sau chiar trebuie sa se construiasca un service nou.

Deci daca ai o mazda si ai vreo problema deschide un topic si vom incerca sa te indrumam catre un service intreg la cap de pe la noi din iasi. Daca nu ai o mazda atunci existenta unui service autorizat in orasul tau nu ar trebui sa fie o problema, interventiile in service in afara reviziilor sint destul de rare in general (cu mici exceptii), si o iesire odata pe an de obicei nu e o problema pentru nimeni (nu ca ar fi si comod, dar nu e groaznic).

Nu am Mazda (situatie pe care tot sper s-o remediez de cand am vazut modelul 2014 de Mazda 3 :Hypnotized:)

Pentru o revizie o data pe an e ok, un drum la Brasov sau Bucuresti poate fi placut, chiar si benefic sa mai vezi cum se comporta daca masina a vazut 95% din timp doar orasul.

Dar pentru multi posibili cumparatori nu e placut faptul ca pentru a testa si butona un model inseamna vreo 12 ore pe drum plus sa zicem o noapte de cazare (nici nu stiu daca lucreaza in weekend, deci daca mai pui si o zi invoita de la serviciu...).

Eu de un dealership / showroom vorbeam, nu neaparat de un service ca ala momentan nu ma incalzeste cu nimic. Sper sa realizeze si ei ca pierd ignorand complet zona asta si nici nu par sa faca ceva sa se grabeasca.

Eh anyway, presupun ca e si o chestie buna in toata treaba asta, comunitatea din Iasi ramane plina de mega-pasionati, pregatiti sa faca toate sacrificiile astea pentru a avea o Mazda :)

Cei de la TESTER Iasi repara doar Honda sau si Mazda?

Cei de la Casa Auto Iasi au preluat reprezentanta Mazda pe Iasi. Si au si service autorizat.

...si ii gasesti putin mai jos in lista si pe ei.