dorunegru

Se dezmembreaza Mazda 3 MPS

31 posts in this topic

Vezi ca transplantul e treaba destul de serioasa... ar mai trebui sa faci rost si de o capota de 3MPS ca sa asiguri fluxul de aer necesar intercoolerului, de aici lucrurile se complica cu bara fata, grila fata, aripi, carenaje, suporti, posibil coloana de directie. Toata lucrarea te va ajunge cit epava + reparatiile si diferenta ar fi ca reparind epava ITP-ul nu va fi o problema, pe cind cu 2.3DISI pe caroserie de berlina nu vei prea putea trece niciodata pe bune.

Plus ca hatch >> berlina, all day long. Daca vrei sa faci mutarea poate ar fi mai bine sa ii contactezi pe cei care o dezmembreaza (Premier Arad) si sa vezi daca e reparabila, cit ar costa, si cit costa epava in acest moment, pina sa apuce sa dea bucati din ea, bucati pe care dupa aia vei fi nevoit sa le cumperi noi. Daca epava + reparatiile cu piese din surse SH vei ajunge la un 6.5-7k EUR eu zic ca e ok.

As putea avea un pret pentru plansa cu butoanele de incalzire scaune si bricheta ? (cu tot cu butoane si bricheta)

Pentru cei care mai sinteti interesati de piese din aceasta masina... Cel putin interiorul arata foarte bine. Am luat pina acum doua piese din interior de la aceasta masina si sint impecabile.

eu nu prea inteleg, daca vreau ceva postez aici? pe PM nu am primit niciun raspuns. Sau tre sa contactez pe altcineva anume?

Mie mi-ar trebui gura de aerisire stanga fata (asta la un prim gand)

Salut,

Jantele nu-s fisurate sau ceva nu? Ce dimensiuni au, si eventual si un pret?

Mersi frumos.