Sign in to follow this  
Followers 0
mituc

[Cumpar] cutie transfer CX7 2.3DISI-T sau 6MPS

7 posts in this topic

Cumpar cutie de transfer pentru CX7 2.3DISI-T 6MT sau 6MPS.

:Raised Eyebrow: sa inteleg ca ai prea multi cai pentru 2 roti ? Raised%20Eyebrow.gif

Cumpar cutie de transfer pentru CX7 2.3DISI-T 6MT sau 6MPS.

It never ends, does it ? :)

:Raised Eyebrow: sa inteleg ca ai prea multi cai pentru 2 roti ? Raised%20Eyebrow.gif

Acum ca e frig da, ca s-au mutat wheel spin-urile din treapta 2 in 4. ;)

It never ends, does it ? :)

omagad! He's doin' it!

Va rog nu-mi dati idei si nici nu-mi spuneti ca ar fi o idee buna, pentru ca m-oi trezi strimb intr-o dimineata chitit pe problema fara vreun gind de-a ma opri pina nu e gata. Dar nu, de data asta voiam doar sa-l ajut pe colegul grec care a dormit rau vreo 2 nopti la rind inaintea mea, si in plus are de gind sa foloseasca dihania aia la altceva decit mers usurel pe strada. E vorba de acest proiect care a facut buba la cutia de transfel de la cei 700cp in crestere de la motor:

http://www.mazdaspeedforums.org/forum/f541/pte-6466-awd-conversion-185595/index6.html#post2966120

P.S.: e mai ieftin sa iei un 6MPS si sa-i aduci motorul la stadiul la care e in masina mea decit sa te apuci sa faci conversie AWD la 3MPS. Sau nu stiu daca e mai ieftin, dar macar faci miscarea in aproximativ aceiasi bani cu diferenta ca la sfirsit vei avea un 6MPS si un 3MPS cu performante asemanatoare la motor.

Nu stiu daca ma pot face de folos dar am o cutie de transfer de pe o mazda 6 2.3 AWD. Am si cardan si planeterele. Codul de motor este L3.

Inca nu am o mazda mps dar sper ca nu va mai dura mult timpa si voi dezmembra una.

Difera alea de pe 2.3 NA fata de MPS...

Cel pentru care voiam cutia de transfer o voia pina luni (adica miine). Gasisem doua pe ebay si probabil va merge pe una dintre alea, asa ca voi inchide acest topic.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0