Mazda CX5 - Jinba Ittai - Just like the symbiotic relationship developed over time by a horse and rider
STService

Smart Tehnic Service

214 posts in this topic

Smart Tehnic Service ,este un service nou cu dotari moderne , personal calificat pentru o gama larga de marci auto , o gama larga de servicii ( mecanica , electrica , tinichigerie , vopsitorie , statie ITP clasa III , spalatorie , vulcanizare , montare instalatii GPL ) situat la aprox 20 km de Bucuresti , pe DN 6 ( sos Bucuresti - Alexandria ) , comuna Ghimpati , judetul Giurgiu .

post-19691-0-67365000-1471509572_thumb.jpg
post-19691-0-90544000-1471509611_thumb.jpg
post-19691-0-33902100-1471509623_thumb.jpg
post-19691-0-82348300-1471509627_thumb.jpg
post-19691-0-93790700-1471509635_thumb.jpg
post-19691-0-17214200-1471509651_thumb.jpg
post-19691-0-28973100-1471509750_thumb.jpg

Adresa: Sos Bucuresti - Alexandria nr 5A, loc. Ghimpati, jud Giurgiu.

Tel: 0246708218,  0786982313

service@smart-tehnic.ro

piese@smart-tehnic.ro

office@smart-tehnic.ro

WAZE @ GOOGLE MAPS -- STService

Salut, imi puteti comunica, va rog, care este pretul pentru vopsit bara fata? 

Am fost și eu la STService im Ghimpati și chiar va recomand service-ul.

Oamenii sunt super super ok, de la recepție pana la mecanici, lucrează profesionist (fisa de service etc), e foarte curat peste tot, ordine în sala de lucru ceea ce denotă seriozitate, camere video cu rezoluție de anul 2016, dar în același timp poți intra sa discuți și cu mecanicul.

Am văzut și ceva mazde pe acolo și cum am înțeles ca e un domn care se pricepe tare bine la ele chiar aveți o opțiune serioasa în a alege acest service în detrimentul unui dealer (pt cei ce nu mai au garanție)

Singurul inconvenient ar fi drumul pana acolo, cam 40 minute din București, dar locația e foarte faina, e aerisita și e liniște.

Eu o sa mai merg pe la ei când mai am nevoie, cu alta mașina nu cu Mazda ca asta e legata de dealer :)

@dorunegru,arata foarte profi locatia.

La un moment dat va trebui sa fac ITP-ul la Mazda 3MPS si vad ca aveti stand clasa III(nu stiu ce inseamna clasificarea asta).

Desi expira in 27.02.17,pot sa-l fac mai devreme,de ex cu ocazia montarii rotilor de iarna?

Operatiunea asta as face-o tot la voi pe echipamentele alea noi:)

Apoi,pentru cand voi avea,as monta si un OCC si la primavara as vopsi-o integral in cea mai noua culoare de la Mazda,Grey Machine.

Facem?

Poti sa faci TIP-ul si odata pe luna daca vrei, nu e nici o prevedere legala care sa spuna care e intervalul minim intre ITP-uri, ci doar cel maxim in functie de categoriile de autovehicule (turisme, taxi-uri si masini de scoala, camioane, etc).

La un moment dat mi-am facut si eu itp=ul cu 6 luni mai devreme pentru ca dupa 3 zile urma sa merg sa-mi montez downpipe si nu stiam ce iese la noxe :)

Pentru ITP,asa ma gandeam si eu.

L-as face mai devreme pentru ca in februarie 2017 nu stiu la ce vaj trebuie sa facem fata.

Pe langa asta,dupa ce intra la hibernat prin noiembrie 2016,sper ca pana prin aprilie 2017 sa nu fie nevoie sa-l dezmortesc,cu atat mai putin pentru o inspectie ITP.

Daca asa stau lucrurile,atunci trebuie sa ma programez ca sa dorm linistit toata iarna:)

@  tipografu - clasele de ITP sunt pe categorii de autovehicule . Clasa I - scutere , motorete , motociclete , Clasa II - autoturisme si autoutilitare pana la 3500 kg si maxim 8+1 locuri , Clasa III - autovehicule cu mma mai mare de 3500 kg , peste 8+1 locuri , remorci sau semiremorci cu sistem de franare propriu inertial sau pneumatic , cu una sau mai multe axe .

Noi avem statie ITP autorizata Clasa II si Clasa III ,

ITP poti face oricand ( vb lu Mituc ) , este de ajuns un telefon cu o zi inainte ,

Cat despre vopsit , oricand-orice !

Am folosit si eu serviciile STservice , chiar pt 2 masini (Mazda si Citroen) si nu am motive sa nu mai revin.  

Exista si o promotie de reducere la piese si manopera, dar din pacate eu n-am beneficiat de ea pt ca incepe de la 1 noiembrie...

Locatia aparent mai greu accesibila nu e chiar o problema. Se gasesc solutii de adus masina inapoi in Bucuresti cand este gata.

Recomand. 

Rog pe un admin sa modifice adresa de email piese@smart-service.ro in piese@smart-tehnic.ro, prima nu este valabila. Tocmai am lamurit aceasta problema cu cei de la STS, nu stiam de ce nu le-a ajuns email-ul meu de ieri.

Am facut revizia la STS, filtre aftermarket, ulei Valvoline, am mers pe ce a recomandat dorunegru, am primit si hartia de inregistrare in sistemul electronic Mazda,....vai ce bine era daca putea sa imi dea si cardul MES, nu le poti avea pe toate. Masina am predat-o si preluat-o din Bucuresti.

....si montat instalatie GPL, asa arata.

post-9970-0-37716700-1480598182_thumb.jpg

2 people like this

am primit si hartia de inregistrare in sistemul electronic Mazda,...

Stai putin, asta e ceva nou. WIN?

nu stiu cat de nou este, insa m-a bucurat ca s-a putut face asa ceva.

Si eu sunt surprins. Cool!

Nu este nimic nou , ia vedeti reclama din stanga ecranului ! Scrie MARE - Reparator Independent Autorizat Mazda ! :Secret:

1 person likes this

Nu pot crede ca ti-a scapat acest mic amanunt !!!!!

:Just Kidding:

Asta insemneaza ca se poate veni si cu masini aflate inca in garantie? Daca da, bun ase! :Applause:

Pentru baba mea o verificare completa din surub in surub cat m-ar duce? Poti sa-mi dai si pe privat raspunsul ca nu ma supar.

N-are nica, aparent, dar e bine din cand in cand s-o mai caut si pe la maruntaie.

Multa bafta Doru!

STService? Impecabil!!!

Este primul service in care era mai curat pe jos decât era mașina mea. Mi-a fost rușine când mecanicul (un băiat foarte de treaba) se scutura pe salopeta după ce se depărta de mașina. Am ajuns la Doru după un drum de 900 km in care renumita valva de la pompa de injecție a decis sa nu mai funcționeze cum trebuie.

Atât "diagnosticul" cât si "tratamentul" au fost rapide si eficiente. M-am dus la Ghimpați cu inima îndoită, sperând sa nu ma duc la pomul laudat...

Dar, spre veșnica mea uimire, am găsit oameni serioși, care chiar știau ce fac.

Nu am mai apucat sa-i mulțumesc personal userului dorunegru, dar o fac aici.

Recomand STService!

PS. La plecare, probabil văzând in ce stare e mașina după 900km de ploaie, zăpada si sare, mi-au dat mașina spălată ☺️ Mulțumesc încă o data!

1 person likes this

Multumim pentru aprecieri , cum s-ar spune Servim Patria !!!!

1 person likes this

Am facut si eu o vizita azi. Un singur cuvant: IMPRESIONANT!

Felicitari Doru!!! :Applause:

Vreau si eu sa dau calificativ:)

O preluare intr-o vineri din Otopeni pentru un 3MPS in vederea unui ITP,e posibila?

Oricare vineri ar fi ea,doar sa ne auzim cu o zi inainte,adica de joi, ca sa stiu sa plec cu Bruta de acasa.