siulian

Vanzari

9 posts in this topic

Eu ii recomand pe cei de la Motor City.

Am luat masina de la ei si totul a decurs perfect.

Receptia a fost facuta ca la carte(inclusiv prezentarea unor functii ale masinii, de unde se programeaza una-alta, etc)

Inscrierea pe My Mazda s-a facut foarte repede fara sa cer dealerului expre lucrul asta.

Pretul a fost mai mic decat la Arian sau BDT (considerabil as zice)

Discutille  s-au purtat prin mail si la telefon fara sa fie nevoie sa ma deplasez.

Este cineva pe forum care a facut revizia la Motor City Ploiesti ?

Daca DA, ceva impresii...

Salut. Nu ti-as recomanda sa faci la Ploiesti. Aici este Poliserv (service Dacia), care face pe langa si Mazda. Si eu urmeaza sa fac prima revizie de 1 an de zile sau 20.000 km si o sa ma duc la Arian Pipera pentru ca se ajunge si foarte repede. 

Mai am prieteni cu Mazda din Ploiesti si tot asa se duc in Bucuresti.

Nu economisi un drum pana la Bucuresti. Si eu am facut toate reviziile la BDT si mai nou la STService (de cand am iesit din garantie 2+3) . Este ce trebuie.

BDT cu toate ca au program, niciodata nu au vrut sa ma programeze pentru revizie sambata. STService in schimb au program scurt si sambata, insa este suficient.

Eu am facut o revizie la Poliserv Ploiesti unde au un mecanic specializat pe Mazda bun (vecin de al meu de la tara). Pentru un schimb de ulei si filtre plus verificare generala este ok. Eu am luat piesele de la ei, totul original mazda, inlucisv uleiul.

SINGURUL service unde puteti merge cu incredere este BDT-ul. Cei de la Ploiesti (Motor City) sunt praf si pulbere. De cand a mai plecat si Ionut Iosif...sunt si mai praf... Am avut ghinionul sa ma loveasca cineva si mi-am dus masina la ei. Trebuia sa vopsesc si janta stanga spate. Mi-au oferit "optiunea" sa vopsesc janta (DIN ALIAJ) cu pistolul !!! Am refuzat, mi-am gasit o firma care executa asa ceva prin vopsire in camp electrostatic (cu sablare in prealabil) si i-am rugat pe cei de la Motor City sa-mi demonteze rotile si sa le dejanteze. Am vopsit toate cele 4 jante si le-am dus inapoi. A durat doua zile sa le re-janteze. Am achitat operatiunea de dejantat-jantat 4 roti. Dupa ce am plecat de la ei am constatat ca la viteze de peste 90-100km/h tremura volanul. Am verificat rotile. NU SUNT ECHILIBRATE !!! NU AU NICI UN PLUMB PE JANTE !!! M-au lasat sa plec cu rotile neechilibrate, fara sa spuna macar o vorba ca ei nu pot, nu stiu sau nu executa aceasta operatiune !!!

IMG_5933.JPG

Pacat, acum un an cand am luat masina incercau cumva sa isi faca reclama si la service.

Chiar am stat de vorba cu seful de service ( am impresia ca este chiar Ionut asta despre care zici ca a plecat) si parea ca stie despre ce vorbeste.

Regretabil oricum sa lasi clientul sa plece in asemenea conditii.

On 21/06/2017 at 8:25 AM, AlexandruMarghioala said:

Eu am facut o revizie la Poliserv Ploiesti unde au un mecanic specializat pe Mazda bun (vecin de al meu de la tara). Pentru un schimb de ulei si filtre plus verificare generala este ok. Eu am luat piesele de la ei, totul original mazda, inlucisv uleiul.

Salut,

Sunt nou pe aici, si posibil viitor posesor de Mazda CX5. As vrea, daca se poate un nr.de telefon al mecanicului specializat in Mazda ce iti este vecin la tara.Masina pe care intentionez sa o cumpar are cateva probleme de la un mic accident, dar care este foarte detaliat in fotografii.Vroiam doar o ,opinie a cuiva dmprofesionist pe marca Mazda.

Multumesc frumos pentru ajutor

HA ! poliserv ploiesti este un dezastru total ! Va invit sa "studiati" telenovela mea....:(