Codrin

Games - ce mai jucam

274 posts in this topic

Parerea mea este ca per total era mai bine cand nu aveam internet acasa, macar mergeam in internet cafe-uri si desi stateam tot pana tarziu in noapte macar mai socializam.

Un mare dezavantaj atunci era fumul de tigara :D

Cineva pentru Battlefield 3? Mi se pare de departe cel mai reusit de pana acum, inclusiv fata de MW3.

arata f bine dar cam greu sa te incadrezi in cerintele astea:

Recommended system requirements for Battlefield 3

• Processor: Quad-core Intel
  • RAM: 4GB
  • Graphics card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, Nvidia GeForce GTX 560 or ATI Radeon 6950.
  • Graphics card memory: 1 GB
  • Sound card: DirectX compatibl sound card
  • Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version

EU joc mai nou League of Legends, RTS online. Destul de frustrating, dar prin asta un fun intens si la obiect, un fel de pastila... :)

De curand am jucat sah in 4. Nu e pe calculator, cu cu tabla in fata :). Interesant..

De curand am jucat sah in 4. Nu e pe calculator, cu cu tabla in fata :). Interesant..

Pe echipe sau cum? Ca nu-mi dau seama ....stiu ca sah-ul se joaca in doi, dar poate am ramas eu in urma, ....si doresc sa ma pun la punct. happy.gif

Pe echipe sau cum? Ca nu-mi dau seama ....stiu ca sah-ul se joaca in doi, dar poate am ramas eu in urma, ....si doresc sa ma pun la punct. happy.gif

Nu observi "cu cu tabla in fata :rolleyes: " :D

Atasat e tabla :)

Se joaca in 2 echipe. Coechipierul tau e cel din fata. Inamicii sunt cei din stanga - dreapta. Fiecare muta o data, fiecaruia ii vine randul in sensul acelor de ceasornic. Coechipierii nu au voie sa vorbeasca intre ei. Daca esti in sah trebuie sa iesi din sah, indiferent cine ti l-a dat. Daca esti sah mat, atunci nu mai poti muta atat timp cat esti in aceasta situatie. Asadar, pentru coechipierul tau e mult mai greu pentru ca el muta o data, in timp ce inamicii muta fiecare o data. Totusi, te poate scapa de sah mat, sau daca inamicul isi muta piesele astfel incat sa iesi din situatia respectiva; astfel poti in continuare juca. Cat timp esti in sah mat, ti se pot lua pise in continuare. Cam astea sunt principalele reguli. E foarte greu, pentru ca ai impresia ca joci singur contra celor 2 din stanga - dreapta. De exemplu daca amandoi te ataca, e cam nasol.. dar poate te ajuta vecinul din fata ta :). Sunt mai multe tipuri de sah, cel prezentat e cel pe care l-am jucat eu. Tabla e facuta, nu cumparata, piesele sunt luate de la 2 table de sah convenionale, doar ca trebuie sa fie de culori diferite sa sti ce piese ai tu - "cei cu negru" sunt negru si verde, "cei cu alb" sunt alb si rosu in exemplul din poza.

post-11684-0-01002100-1321177661_thumb.jpg

Diablo II (cu expansion pack-ul Lord Of Destruction). L-am instalat azi de dimineata si am facut 3 questuri ajungand astfel cu barbarul la nivelul 10. Frumos joc...abia astpt sa apara partea 3.

Atasat e tabla :)

Se joaca in 2 echipe.....

blink.gif .....wau , chiar nu stiam...happy.gif interesant.

mesterX poate facem si noi una si ne intalnim sa jucam :)

Negresit torro ...sunt fun sah...dar nu am mai jucat de un car de ani. Ma intreb de unde luam piese verzi/albastre/rosii/violet....ca eu le stiu albe si negre...trebuie sa le vopsim.sweat.gif

Eu prin '92 mergeam cu trenul spre Craiova, cu treaba...si de plictiseala faceam un sah in compartiment cu un prieten. Eu eram mai bun si dupa 2-3 jocuri ma cam plictisisem...sa-l tot bat sleep.gif. Cat am jucat un pusti de vreo 15 ani ne privea cu interes. ...la rugamintea lui ...hai sa ma fac ca joc si cu el, mi-am zis. Vreo doua ore m-a batut de m-a snopit, a luat toate meciurile.huh.gif Dup'aia ne-a zis nesimtitu' dracului ...era vicecampion la sah pe nu stiu ce zona..nu am retinut.tongue.gif

buna asta, eu mai am si piese maro (lemn lacuit) deci ne descurcam noi :)

joaca cineva World of Tanks? :-)

am intrat acuma, pare interesant, poti sa ne povestesti in 2-3 cuvinte despre el? E multiplayer, o comunitate romaneasca ceva? Adrenalina ? Se pastreaza scorul , cresti in timp etc?

Vad ca se cer niste bani acolo, despre ce este vorba?

Dupa lupte interne seculare, am reusit sa ma conving sa fac totusi update la placa video. Abia am instalat-o si i-am pus driverele necesare, dar un prim test e elocvent, zic eu:

Graphics AMD Radeon HD 6670 6.8

Gaming graphics 2303 MB Total available graphics memory 6.8

Acel 6.8 e scorul din Win 7 din max. 7.9. Deseara o sa incep sa "vars" ceva jocuri pe el. Revin cu impresii, asa ca, nu ma asteptati la intalnire. :teehee:

joaca cineva World of Tanks? :-)

Se pare ca un Core2Duo de 2.8 GHz cu 2 GB ram este prea putin pentru acest joc, la prima batalie am ajuns dupa cateva secunde la 3 FPS si un mare FREEEEEEEZE

Burnout Paradise Ultimate Box @ PC - Origin Gratuit:

Tot ce trebuie sa faceti este sa aveti Origin instalat [search google] si cont.

Intrati la setari si selectati limba English(GB),dupa care intrati la Store si cautati jocul.

Dati add to cart,checkout si mai jos o sa va apara Promo Code.Codul este "PARADISE" ,iar dupa ce il bagati pretul scade la 0 lire.

In continuare bagati datele care vi se cer si veti primi un e-mail cu codul de inregistrare al jocului si posibilitatea de a-l descarca direct de pe Origin.

Skyrim!

Are o grafica de mori!

Si l-am asteptat ca pe altceva, fan fiind al lui Oblivion.

Insa ma dezamageste sistemul de meniuri, mi se pare mai greu de folosit si mai putin intuitiv decat la Oblivion, un pas inapoi. PLus jocul insusi care mi se pare mult mai usor...

si eu merg cu el cu detaliile la minim ca sa nu am freeze-uri, dar cand e totul pe maxim zici wow. in filmulet mai sus prezinta cam tot ce tre sa stii, dar ca feeling jocul e foarte tare si pe departe cel mai realist simulator de tancuri pe care l-am jucat pana acum.

se joaca online si intri in random battle 15 vs 15. computerul face un matchmaking astfel incat echipele sa fie echilibrate si participa toate categoriile de tancuri: spg, light, medium, heavy si tank destroyers.

toate tancurile sunt din perioada WW2 si comportamentul lor e similar celor adevarate si dupa ce treci de primele tancuri care sunt cam de kko si ajungi sa joci cu unele de tier 3-4 incolo totul devine interesant :)

stai sa te camuflezi printre copaci sau te duci la atac. jocul asta chiar m-a facut sa merg la muzeul militar Ferdinand I si sa recunosc tancurile de acolo pentru ca jucasem cu ele :)

daca platesti cumperi gold, iar cu gold iei tancuri deja echipate complet sau munitie mai buna ori transformi gold in credite cu care cumperi orice.

se pot juca si cate 2 in aceeasi batalie sau 3 daca ai cont platit.