Codrin

Games - ce mai jucam

274 posts in this topic

Are o grafica de mori!

Si l-am asteptat ca pe altceva, fan fiind al lui Oblivion.

Insa ma dezamageste sistemul de meniuri, mi se pare mai greu de folosit si mai putin intuitiv decat la Oblivion, un pas inapoi. PLus jocul insusi care mi se pare mult mai usor...

Joaca si tu pe un nivel de dificultate mai mare. Devine interesant.

Nu il poti compara cu Oblivion. In afara de oribilitatea aia de interfata(deh, consolele astea) jocul este cu cateva clase peste Oblivion.

Iar grafica nu o mai observi, odata ce te-ai inplicat in joc. Immersive...

Chiar m-am mirat ca nu a zis nimeni nimic :)

Din seria asta primul pe care l-am jucat e Morrowind, axat mai mult pe quest-uri si storyline decat pe dungeon-uri. Oblivion mi s-a parut oarecum repetitiv exceptie quest-urile de la Ghilde. Skyrim mi se pare o combinatie reusita intre questing si dungeon-uri...

Pentru grafica , recomand acest mod care face ca imaginea sa nu mai fie asa "stearsa".

In legatura cu meniul, vad ca e un hate it or love it. Adica ori nu-l suporti, ori iti place :)

Folosind WSAD ma misc foarte repede prin meniu. Intr-adevar daca am inventarul plin e putin mai complicat pana gasesc item-ul dorit, dar folosind favorites (f in inventar ca sa-l declari favorit si apoi q iti deschide lista) si quick buttons (q si in lista apesi 1,2,3...8) ma descurc multumitor.

Cel mai mult imi plac meniurile stil Diablo, cu reprezentare grafica a itemelor, dar deh, aici se vede ca e un compromis pentru console. Probabil va iesi un mod de UI cat de curand.

Burnout Paradise Ultimate Box @ PC - Origin Gratuit:

Dati add to cart,checkout si mai jos o sa va apara Promo Code.Codul este "PARADISE" ,iar dupa ce il bagati pretul scade la 0 lire.

In continuare bagati datele care vi se cer si veti primi un e-mail cu codul de inregistrare al jocului si posibilitatea de a-l descarca direct de pe Origin.

Nu mai merge codul. E invalid.

ai facut asta?

Intrati la setari si selectati limba English(GB),dupa care intrati la Store si cautati jocul.

daca da..inseamna ca nu mai este valabila promotia..banuiam ca o sa fie cu termen limita

Da, am urmat precis instructiunile tale. Din pacate cred ca a expirat promotia. Parca citisem undeva ca e pana pe 17.

Tocmai am "incercat" Modern Warfare 3... Sa vad cum se vede... 2 ore mai tarziu nici nu mai stiu daca m-am oprit sa beau apa, sa ma duc la buda, sau ceva de genul. Catchy rau. Din pacate (pt Skyrim) mai catchy decat Skyrim.

Nu stiu care are Skyrim, dar ii lipseste ceva... Citesc A Clash of Kings (a 2a carte din A Song of Ice and Fire, unde prima e A Game of Thrones), si Skyprim (sau Oblivion) sunt personificarea atmosferei din carte, asa ca dupa cateva zeci de pagini imi vine pofta de joc... care dupa ce ma joc 1-2 quest-uri imi trece... :(

Exact din cauza Game of Thrones m-am jucat si eu Skyrim :)

tot o dati voi atat cu skyrim-ul asta..la dracu...sa il iau si eu diseara :))

Cine mai juca World of Tanks de aici?

eu joc, fun fun !!!

Din jocurile astea mai noi am jucat de curand Red Dead Redemption si LA Noire, ambele de la Rockstar. Ultimul, din cauza genului, nu prea mi-a placut, dar sa explorezi LA-ul anilor '40 in detalii e extraordinar. Esti parca intr-un film.

Red Dead Redemption, in schimb, m-a acaparat total. E pur si simplu superb, eu fiind iubitor al genului western. Povestea e f buna, grafica la fel, personajele se poarta fata de tine in functie de atitudinea pe care o alegi (de bun sau rau), iar coloana sonora e fantastica. E un joc care pur si simplu mi-a intrat la suflet. Mi se pare mai bun decat Call of Juarez.

http://www.youtube.com/watch?v=qGuYQ-VtfFY&feature=related

Din cele mai vechi am jucat Assassin's Creed Brotherhood, mi-a placut foarte mult, am inteles ca si Revelation este f bun.

Mai e Medal of Honor Airborne, asta pt ca imi plac shooterele cu al II-lea razboi mondial. Fain jocul, dar prea scurt pt singelplayer. De fapt mai toate shooterele din ultimul timp sunt cam scurte, parca facute mai mult pt platformele de multiplayer.

NFS Hot Pursuit, e ok, dar nu se compara cu Forza Motorsport, pe care nu l-am jucat decat f putin.

Toate le joc pe XBox 360, de aici si comparatia cu Forza.

Ultimele jocuri pe care le-am jucat sunt:

Call Of Duty Modern Warfare 3

Battlefield 3

Rage

Acum joc Crysis 2, care este pe terminate si intentionez sa incep Kingdoms of Amalur Reckoning.

Si eu joc WoT de ceva vreme :-D

unul din cele 4 disponibile pe Iasi la lansare a ajuns la mine :whistling::ph34r::wub:

551746_3259433004410_1224705926_32622640_250694974_n.jpg

da, da! lauda-te :))

+1 pt WoT

nickname: Elevator

Am asa: JagdTiger, GW Panther, M18 Hellcat, T49, Marder II, T34-85 si un JagdPanzer :)

Eu mi-s Codr1n. Cresc un E75 si un AMX 50 120 ca sa am cu ce in Clan Wars.

eu sunt Hyp ..deabia am intrat in profunzimea jocului..am refuzat sa joc beta-ul tocmai sa adulmec cat mai bine acest moment...sa nu fiu limitat de ceva cand ma apuc de jucat

deci..momentan nu stiu despre ce vorbiti voi acolo cu e75, gw panther etc :))) [ a deobicei joc singleplayer...cam orice...nu sunt omul de online :-s poate de asta nu stiu la ce va referiti]

Eu sunt Adytzu si nu sunt gamealchoolic! :teehee:

unul din cele 4 disponibile pe Iasi la lansare a ajuns la mine :whistling::ph34r::wub:

551746_3259433004410_1224705926_32622640_250694974_n.jpg

Offtopic.

HYP, parca aveai o Honda, din poza pare a fi altceva :)

Offtopic.

HYP, parca aveai o Honda, din poza pare a fi altceva :)

da da si parca cand ne-am intalnit noi in TM la gradina zoologica aveai plete :)

DaniT...honda trebuie sa o ridic dupa ce platesc avansul [zilele astea trebuie sa intre banii de la omniasig la dauna totala la mazda 2..s-a finalizat tot dosarul]. in poza e masina familiei care din fericire nu mi-a lipsit absolut deloc si ohoho am tot avut nevoie de ea..altfel nu stiu ce faceam pana se finaliza dosarul asta [deja sunt 2 luni pe 12]

punkyd ...:)) ma bucur ca m-ai recunoscut :D . Da da..te tine m-am luat cu clubmazda cand am ajuns si eu prin timisoara acum vreo 3 ani?