Vmb

bp4k-41-380 c

6 posts in this topic

Salut, am nevoie de un pret la conducta bp4k-41-380 c, Mazda 3 bk 1,6 benzina multumesc

Si ne informezi, ne anunti sau ne ameninti?

...pai nu esti si magazin de piese,....de sah? da omului un pret.

Omu' are dreptate si e in directia buna, sa priceapa service-urile faptul ca in functie de feedback au sau nu clienti, si postul asta sper sa ramana istorie, si Romanica o sa se destepte, peste 10 ani probabil o sa avem parte de tzz oferte de la ei, nu precum in prezent cu noi cersim de la ei, dar nah, e un proces de lunga durata. Cerere/oferta cam asa functioneaza intr-o lume mai sanatoasa, dar mai avem pana acolo. Cat timp esti "dresat" masina-garantie-service...life. Eu de ex mi-am luat-o maxim din cauza forumului si avut exp mega negativa si costuri aferente.

6 hours ago, smardu said:

Omu' are dreptate si e in directia buna

Atita timp cit printre modalitatile de contact recunoscute si publice pentru o entitate, in cazul asta un service, nu se numara si "Pentru informatii puteti posta si pe forumul X la sectiunea Y" iti dai seama ca astfel de postari nu au alta finalitate decit eventual marirea gradului de frustrare al unora care pur si simplu nu prea gindesc si au impresia ca cineva sta dupa ei.

Spre deosebire de, sa zicem, Smart Tehnic unde stim ca mai sint activi in sectiunea dedicata lor fara sa fie o modalitate oficiala de contact, aici este insa foarte clar, cei de la Arian Brasov nepostind niciodata aici si toate postarile rezumindu-se la impresiile celor care i-au vizitat (cum e la majoritatea de fapt).

6 hours ago, smardu said:

Eu de ex mi-am luat-o maxim din cauza forumului si avut exp mega negativa si costuri aferente.

Poate ne povestesti mai multe undeva intr-un topic dedicat, multa lume ar avea de invatat din asa ceva. E vorba de optiunea de a merge pe variante de piese aftermarket in detrimentul celor OEM sau altceva?

2 people like this