Codrin

Impresii Asko

66 posts in this topic

2 minutes ago, Nauer172 said:

cum este Bogdan la BDT :D

La ce email sa trimit si eu o cerere de oferta pentru revizie ? Am trimis pe 9 ianuarie un email la office@mazdabdt.com dar pauza :D nici un raspuns.

Multumesc!

3 hours ago, Nauer172 said:

are cineva un e-mail al persoanei ce se ocupa de service? (cum este Bogdan la BDT :D).

0746 656 656

Am cerut o oferta de revizie  la ei, sincer sa fiu am facut tot la Mazda BDT pana in acest moment (Revizii, reparatii, schimburi piese), ca masina sa fie mai atractiva la revanzare  si ca sa fie reparata conform Mazda.

Insa pretul cerut de cei de la Asko este exagerat pentru revizie (iar de obicei NU ma zgarcesc la revizie), doar manopera este in jur de 600 lei (continand si schimb de antigel).

@Nauer172,nu vad ce mașina ai tu, dar eu cu cx5 diesel, la BDT tot atât am plătit, adică 1200,revizie completa 

Stiti ca Asociatia are reducere la BDT pentru masini mai vechi de 5 ani, nu-i asa?

21 minutes ago, Codrin said:

Stiti ca Asociatia are reducere la BDT pentru masini mai vechi de 5 ani, nu-i asa?

la bdt o fac oricum:D

On 1/27/2020 at 11:00 AM, Nauer172 said:

Insa pretul cerut de cei de la Asko este exagerat pentru revizie (iar de obicei NU ma zgarcesc la revizie), doar manopera este in jur de 600 lei (continand si schimb de antigel).

350 lei a fost manopera la revizie 

Am atașat tot devizul, am schimbat și niște plăcute spate, curea accesorii etc, ca să va faceți o idee de preturi la piese și manopera. 

Mașina în cauza a fost o Mazda cx5 2.2 Diesel an 2014

20200201_021612.jpg

10 hours ago, Mezin said:

350 lei a fost manopera la revizie 

Am atașat tot devizul, am schimbat și niște plăcute spate, curea accesorii etc, ca să va faceți o idee de preturi la piese și manopera. 

Mașina în cauza a fost o Mazda cx5 2.2 Diesel an 2014

20200201_021612.jpg

absolut toate preturile transmise mine sunt mai mari decat poza ta. In fine, ce am primit eu, e mai scump decat revizia la un 320D facuta la bavaria

Am fost si eu la ei sa-mi instaleze Android Auto si o verificare la masina, a fost piperat pretul, 1200 pe Android Auto si 300 verificare parca. La verificare nu mi-a dat foaie cu checklist cum aveam in istoricul masinii si la instalarea AA a durat mult, dar per total au fost profi si sunt multumit de ce au facut.

4 hours ago, Kernel said:

Am fost si eu la ei sa-mi instaleze Android Auto si o verificare la masina, a fost piperat pretul, 1200 pe Android Auto si 300 verificare parca. La verificare nu mi-a dat foaie cu checklist cum aveam in istoricul masinii si la instalarea AA a durat mult, dar per total au fost profi si sunt multumit de ce au facut.

La BDT fara sa le fac reclama este in jur de 1000 lei AA.

Foarte multumimt si eu.

Am facut revizia anuala la o Mazda 3 2.0 benzina, totul a decurs ok, sunt punctuali.

Pret revizie: 1200 RON

Nota 10.

Revin cu impresii despre cei de la Asko, de data asta e vorba de vopsitorie/tinichigerie. Mazda3 din semnatura avea o zgarietura de cheie/cui pe toata partea laterala dreapta, si a fost atinsa in parcare si in bara fata si far. Asa ca s-au inlocuit bara fata plus far si suport far, si s-au vopsit usile si aripilea dreapta, bara spate plus manerele de usi. Culoarea a iesit excelent, nu se vede nicio diferenta de nuanta, ce au montat la loc au montat foarte bine, fara lufturi inegale...lucrarea e facuta asa cum trebuie. Sa vedem cu rezista in timp, dar ma astept sa nu fie probleme. Pe scurt, si pentru lucrari de vopsitorie ii recomand :) 

Bine de stiut.

Daca in timp apar probleme, te rog, sa le scrii si aici.

Eu sper sa nu apara :) Daca totusi se intampla ceva, o sa scriu si aici.

Azi am "trecut" si eu pe la Asko Mazda Giulesti pentru inspectia tehnica periodica, iar impresia generala este una foarte buna.

Informativ, ITP-ul la ei costa 100 lei pentru masina din semnatura.