Mazda CX5 - Jinba Ittai - Just like the symbiotic relationship developed over time by a horse and rider
Mihalys

Piese xedos 6 V6 2.0

6 posts in this topic

Salutare tuturor,are cineva de vânzare piese sh pentru xedos 6 2.0. telescoape,arcuri,eșapament, aripa dreapta fata și altele. Va multumesc

...din tot ce ai precizat tu acolo nu as cumpara nimic second,poate/poate arcurile,in rest nimic daca este sa tii cont de vechimea unei Mazda Xedos 6 si riscul de a cumpara piese unde rugina sa fie prezenta ...din ce an este masina ?

98,ideea e că am avut un accident și vreau să o scot din service până vin banii de la asigurare, îmi trebuie telescop sh, după pun noi,aripa stângă fata, toba finala bara spate și altele, au fost mai multe de cumpărat dar am luat deja. (Brațe,bielete capete de bara și altele,noi). De telescop dreapta fata am nevoie urgent sa nu mai stea in curtea serviciului. Pot fi și piese noi cele mentionate,nu mă deranjeaza

10 hours ago, Mihalys said:

Pot fi și piese noi cele mentionate,nu mă deranjeaza

Amortizoarele se gasesc noi. Restul nu prea.

Am găsit noi,cam scumpe,pe fata 400/buc, am găsit un set sh in stare foarte buna fata spate 100 euro, telescop arc flanșă și restul doar că îs de pe model cu motor 1.6, oare se potrivesc la 2.0?

On 3/10/2019 at 9:59 AM, Mihalys said:

Am găsit noi,cam scumpe,pe fata 400/buc, am găsit un set sh in stare foarte buna fata spate 100 euro, telescop arc flanșă și restul doar că îs de pe model cu motor 1.6, oare se potrivesc la 2.0?

Se potrivesc. Găsești pe olx xedos la dezmembrat! Eu am avut două xedos 6 și le-am vândut cu 1200 lei bucata.

Telescoapele sunt cam 350-400 kyb și nu găsești cu 100 no name ca la Audi! Glandele sunt extrem de scumpe, vreo 700 lei parcă!  Mai scumpe ca amortizoarele!