Mazda CX5 - Jinba Ittai - Just like the symbiotic relationship developed over time by a horse and rider
Sign in to follow this  
Followers 0
artware

Suport motor

9 posts in this topic

Salutare,

A schimbat cineva pe BL suportul motor dreapta, partea pasager?, pare a fi hidraulic, vad garnitura umeda.

Pe net gasesc doar un suport GSP nu stiu daca merita sa dau banii pe asa ceva, original sigur ajunge pe la 1000 lei, am cerut un pret astept.

Pare a fi identic si pe BK, ceva sfaturi?

am comandat eu Febest ..astept sa mi trimita piesa. sper sa fie ce am comandat :), si sa reziste macar 2 ani.se pare ca este o buba a modelului, n am avut masina care sa aiba problema cu suportul ala, doar cu alea de la cutie.

Am comandat pe original 720lei.

Nu eram sigur ce trebuie la modelul meu, desi Febest era 55 euro.

a venit Febest. 275 lei cu totul.arata destul de solid.sa vedem cat tine. 

pare a fi modelul MZM-5RH echivalent cu BP4S39060D

dap. Dar m am grabit sa l comand fara macar sa ridic capota sa ma uit la al meu. As fi vazut ca al meu ptr BL este cu 3 gauri de prindere in motor.trebuie cod MZM 3RH . L am pus la vanzare pe celalalt daca nu se vinde il trimit inapoi in De la furnizor.

Tot BL am si eu, este identic cu ce ai luat tu, modele diferite se pare ca difera mult suportii.

eu am versiune spooort. :)) o tampenie. de ce naiba le or fi facut diferit nu stiu. este 11.2009 ...or fi schimbat fix atunci suportul ala. l am trimis in Ger in seara asta.sper sa si ajunga .la anul imi iau modelul 2.0 disi. sa vad daca gasesc unul sub 100k, imi place masina, la banii astia ma distrez cu ea si nu si pierde valoarea asa tare. daca iti convine consumul de 8-13 %.:))