Mazda CX5 - Jinba Ittai - Just like the symbiotic relationship developed over time by a horse and rider
IlieB

Brate suspensie

9 posts in this topic

Salut,

A schimbat cineva bratele pe fata (ambele parti) la o mazda de la 2013+? Va trebui eu sa le schimb curand, dar pretul dat de reprezentanta e cam mare per bucata.

Ce gasesc in stoc (online) e doar pe o parte :( 

A comandat careva? De unde? Pret?

Mersi

Le-am schimbat eu, OM-1300 ron bucata,fara manopera aferenta,nu se gasesc aftermarket

Salut,

Da, chiar acum 2 saptamani, 2100 lei pentru ambele parti, manopera inclusa, din pacate nu exista after-market.

scump

Am rezolvat tot prin Service local (Arad) treaba.

Exista -> Jakoparts Herthbuss 530 RON/bucata, doar ca sunt greu de gasit sau de adus (15-20 de zile lucratoare).

Salut! Problema cu bratele fata o am si eu, mai exact bucsile. Insa pretul de 1500 de lei pentru o bucata, care nu se gaseste separat( oare?) mi se pare exagerat. Aveti idee de unele aftermarket cu link eventual? 

14 hours ago, Sebastianmazda6 said:

Salut! Problema cu bratele fata o am si eu, mai exact bucsile. Insa pretul de 1500 de lei pentru o bucata, care nu se gaseste separat( oare?) mi se pare exagerat. Aveti idee de unele aftermarket cu link eventual? 

Eu am luat prin service-ul de la Arad (acreditat Mazda), brate Herth+buss Jakoparts, 520 RON bucata (a fost mai ieftin cu 10 RON decat au zis initial :teehee:).

Le-am cautat si le gaseam pe Autodoc (putin mai ieftin), dar ba era stanga pe stoc si dreapta nu si trebuia sa comand pe alt site.

Am revenit la mijl de octombrie cu o cerere de oferta la ei, aveau ce am specificat mai sus, am comandat si le am deja montate pe masina.

Masina in cauza se vede la semnatura ;)

Referitor la link-uri, uite aici. Sunt cautate dupa cod piesa OEM, deci se potrivesc.

https://www.autodoc24.ro/search?keyword=GHP934350K
https://www.autodoc24.ro/search?keyword=GHP934300K

1 person likes this

Cu mare drag. Si eu am fost surprins de pretul mare a celor OEM. Din vara am avut semne ca trebuie schimbate. Am avut un drum lung la inceput de decembrie asa ca am decis sa le iau de la service cu un adaos decat de pe site. Oricum am iesit mai bine ca si cele oem.