Mogosh

Cumpar jante M6 - 4 buc

14 posts in this topic

Salutare,

Vreau sa cumpar 4 buc, aliaj, originale, pt masinuta mea M6...cred ca sunt 5x114.3 R16...dar m-as baga si la 5x114.3 R17. Pot fi noi, sau putin rulate, dar in regula.

Astept propuneri.

Mersi,

Mogosh

http://forum.clubmazda.ro/index.php?showtopic=4052

Prețul e jos de tot să nu te sperii :) În opinia mea mai bine 15, mai puține șanse să le strici, "balonul" mic aduce neajunsuri pe șoselele țărișoarei noastre.

Uită-te exact ce distanță este între prezoane la tine, dacă este 114.3 merg sigur. Habar n-am însă ce cauciucuri s-ar potrivi la tine.

Numai bine.

Mazda 6 model 2007 - am 3 jante noi (rulate aprox 3000 Km) si una veche rulata 30000 Km - anvelopele originale pe ele (TURANZA)Uzura aprox 25000 Km

Eu trec pe 18 vara si jante de tabla iarna.

Daca te intereseaza da-mi PM

În opinia mea mai bine 15, mai puține șanse să le strici, "balonul" mic aduce neajunsuri pe șoselele țărișoarei noastre.

16" e minim pentru Mazda 6.

Ok, n-am stiut, pe de alta parte e logic, M6 avand discurile de frana mai mari in diametru :) Spor la cauta! :)

La M6 GG ca a ta merg si de 15" pentru iarna cu 195/65/15

Pot sa ti le dau pe ale mele de pe M6 nou varianta echipare TE plus...umblate cam 5-6000 km, in stare perfecta. Dimensiuni 17 X 7 (la 7 am dubii daca e 7 sau 7.5, 17 sunt sigur) cu prindere 5X114,3.

Pret 3.000 lei.

hai sa iti zic un secret ... jante de m6 originale sunt doar pe 18' .

restul sunt replici ;) bafta

Oare de unde ai tras tu concluzia asta? Se poate cumpara M6 configurat cu jante pe 17 din orice reprezentanta Mazda din Romania. Oare acele jante sunt replici? Ma indoiesc, iar sfatul meu este sa te documentezi mai bine inainte sa faci o afirmatie de acest gen.

Chiar si pe 16, tot originale sunt, bineinteles cumparate de la un dealer mazda pentru certitudine :)

imi cer scuze :)) citisem repede si am ramas cu impresia ca era vorba de bmw m6 :)) nu mazda 6 :D inca o data imi cer scuze

am si eu un set de jante pe 17 Wolfrace 5x114.3 la 1250RON

da-mi PM ceva daca esti interesat sau suna-ma

Catalin 0744353163

modelul este cel din poza doar ca au gauri pentru Mazda

post-11464-1272004246_thumb.jpg

Mersi tuturor pentru sfaturi. Am ramas la cele originale pe 16 si mi-am luat gume Dunlop Sport Maxx, ca Toyo Proxes T1R nu au fost capabili sa-mi livreze :(

Sunt multumit de gume :)