thefane

Vand set de jante KM R17 7" latime

35 posts in this topic

Salutare,

Am mai poemnit eu de jantele astea dar acum vreau sa le fac parte din curatenia de primavara.

E vorba de cele din poza:img8760q.jpg

img8759n.jpg

img8757g.jpg

Sunt in stare buna, una din ele are o zgarietura pe margine ceva mai mare (pe vreo 5 cm lungime), de la o bordura mai agresiva, dar nu ii afecteaza \\\\\\\"functionarea\\\\\\\".

Pret 700 RON tot setul. Inseamna ceva mai putin de jumtate din cat sunt noi. Anvelopele de pe ele sunt Vredestein Wintrac Extreme 205/50R17, de iarna, destul de uzate, mai merg o iarna, probabil. Sunt si ele de vanzare cu 200 RON separat sau 100 RON in plus daca le luati cu tot cu jante. Dau bonus si un set de stergatoare Valeo pt Mazda 3 (sau Golf 5 sau BMW 3, tot alea sunt), folosite, dar mai merg (numai astea sunt vreo 150 RON noi).

Bine ca le vinzi acum :down:

Ti le luam eu cu totul si ma incantau mai mult decat cele pe 16 pe care le-am luat acum 1 luna, si mai putini bani.

Spor.

Bine ca le vinzi acum :down:

Ti le luam eu cu totul si ma incantau mai mult decat cele pe 16 pe care le-am luat acum 1 luna, si mai putini bani.

Spor.

Bine ca spui acum :(...

Lasa ca le pun pe Okazii si ar trebui sa dispara repede la pretul asta, dar era frumos sa ramana "intre noi" :)

Exact. Imi place si modelul mai mult decat la alea...aia e, eu am dat 1200 RON pe alea pe 16 cu tot cu anvelopele de iarna, in stare buna.

Bine ca spui acum :(...

Lasa ca le pun pe Okazii si ar trebui sa dispara repede la pretul asta, dar era frumos sa ramana "intre noi" :)

Pe RX-8 merg?

Pe RX-8 merg?

Pai daca alea de RX8 au mers pe Mps inseamna ca si invers se poate :). Au si offset ceva mai mic decat standard, deci desi sunt mai inguste decat cele standard pe rx8, n-o sa arate dizgratios mai retrase decat aripile...

Mama ce ti le-as fi luat si eu daca le puneai acu o luna...

Mama ce ti le-as fi luat si eu daca le puneai acu o luna...

Mama ce ti le-as fi dat daca spuneai... Pe bune, parca postati sa im faceti in ciuda :).

Mama ce ti le-as fi dat daca spuneai... Pe bune, parca postati sa im faceti in ciuda :).

thefane....uite, ca sa te simti mai bine...eu nu ti le-as fi luat fiindca nu imi trebuie :D

(scuze de poluarea topicului)

Eu ti le-as fi luat daca aveai cauciucuri de vara pe ele... Damn!

BTW, se monteaza cu distantiere astea? sau cad precum cele stock?

Eu ti le-as fi luat daca aveai cauciucuri de vara pe ele... Damn!

BTW, se monteaza cu distantiere astea? sau cad precum cele stock?

Pai am si un set de cauciucuri de vara de vanzare, care se potrivesc pe ele: http://forum.clubmazda.ro/index.php?showtopic=4472&hl= :)

Ca prindere sunt identice stock. In mod special astea KM au si alezaj pentru Mazda, nu au nevoie nici macar de inele de centrare.

ma intereseaza pe mine dar nu stiu daca raman cu bani de ele dupa sarbatorile astea, ca am ceva planuri. Ar fi numai bune daca nu sunt ovale, le folosesc cu cauciucele de iarna. Oricum, daca ai client, nu astepta dupa mine ca nu intru in licitatie :-)

Da' le-ai avut pe empees?!

Dupa cum am spus, le-am avut pe MPS, si au mers ok, n-am avut nici o jena sa merg cu ele cat a tinut MPSu :). By the way: UP!!!

Pune si vreo 2-3 poze cu ele "montate" pe masina sa vedem cum arata....

Pacat ca esti din Bucuresti....

Ce sa fac... mare pacat :p

Poze o sa caut, dar ele nu mai sunt de ceva timp pe masina, asa ca doar intamplator sa am vreo poza in care se vad si masina si jantele, dar nu promit mare lucru, ca nu prea imi fac poze la masina...

De aratat arata bine, am o strangere de inima la gandul sa le dau. Arata clar mai bine decat cele pe care le am acum (si pe care le are si mituc, si a postat poze cu ele, pe aceeasi masina), in primul rand pt ca MAK-urile sunt negre, si in al doilea rand pentru ca dau impresia ca sunt mai mari decat dimensiunea lor.

Suna la nr. asta 0749.152.043 - este un domn care ar fi interesat de jante, stabiliti voi ce si cum, e din Constanta are new mazda 6.

M-ai ai jantele sau le-ai dat ?Cit au diametru la gaura centrala (gaura de centrare),ca sunt interesat de ele ptr o alta japoneza.

M-ai ai jantele sau le-ai dat ?Cit au diametru la gaura centrala (gaura de centrare),ca sunt interesat de ele ptr o alta japoneza.

Le am, nu le-am dat. Sincer nu stiu cat e diametrul interior, si nu am cu ce sa il masor exact. Ce pot sa spun e ca e fix pentru Mazda (fara inele de centrare). Deci ar trebui sa vezi pe net cat e diametrul la Mazda, si cat ai tu nevoie. Daca e mai mic sau la fel ce ai tu nevoie, nu e problema, inele de centrare se gasesc sau se fac. Daca e mai mare ce ai tu nevoie, cred ca se poate aleza, cei de la Autosoft au echipament, daca imi aduc eu aminte bine... (tot ei mi-au facut si mie un inel de centrare pt alte jante la care pierdusem unul).