musicman

Sistem multimedia Mazda 3

32 posts in this topic

Am vorbit cu cineva care avea un sistem multimedia cumparat din state pe o mazda 3 sedan. omul parea foarte multumit de achizitie. spunea ca il are de ceva timp si ca merge foarte bine.el mi-a spus ca a dat undeva in jur de 750 de dolari pe el(avea tv,dvd,gps,mp3 vedea si cd urile din magazie recunostea si comenzile de pe volan etc.)Acum nu stiu cit de bine mergea gps ul pentru ca nu l-am intrebat. ceea ce mi-a spus a fost ca merge i goul pe el..Am intrat si eu pe situl de unde l-a cumparat pe al lui insa nu am gasit nimic mai jos de 900 de dolari.Intrebarea mea este urmatoarea. stiti ceva mai multe despre ceea ce o sa va arat in linkul de mai jos?aveti si alte solutii mai bune pentru asa ceva?poate nu din state poate macar din europa?iata linkul:

http://www.caradvanced.com/products/For-Ma...ady%2C-etc.html

Multumesc frumos!

cine are nevoie adaptor de comenzi volan pentru pionner , sau masca pentru m3 model 2009 poate sa trimite PM

iti recomand unitatea de la caska pt mazda 3.

http://forum.clubmazda.ro/index.php?showtopic=2831&st=60

pret actual 2999 lei

sitemul caska se poate conecta si la subwooferul masinii?daca imi pun chestia asta pe masina comenzile computerului de bord mai sunt valabile?e fiabil sistemul asta sau dupa citeva luni nu mai merge nimic?da-mi si mie pe pm numarul tau de tel.Multam

d-asta iti recomand caska. ca sa fie compatibil cu totul. altfel sunt oferte si la 1900 lei. ai pm

I-am studiat eu putin acum ceva vreme si pina la urma tot la un site care vinde Caska m-am dus. Iti recomand cu caldura caska 3635. E mai scump dar n-o sa regreti.

Pai stai putin, care au fost motivele pentru care te-ai sucit de pe site-ul asta, vad ca sunt cam la fel ... diferenta o face pretul, adica o unitate pentru masina mea duce cam $450 transport inclus ceea ce e foarte bine.

Si de ce esti " :( " ? Merge cu bose foarte bine, cu conditia ca cel care-ti vinde unitatea sa aiba habar despre ce cabluri tre' sa-ti dea, iar tu sa stii sa-i spui ca ai bose. Sint deja cel putin 3 mazde 3 cu bose si caska pe forum.

da' alea nu-s caska, eu asa am avut impresia initial

ce-i drept, interfata din poza unitatii pt M3 arata foarte bine. Sa mearga e mai important :D Cu caska recomandat de mituc, macar stii ca nu dai gres, la M3 cel putin.

o sa vad si eu cu m2 sper luna viitoare :>

Da :(

daca ai bose pui doar caska. iar caska nu costa 455$.

Si de ce esti " :( " ?

Ca bose asta de pe mazda e cam cea mai naspa gama din toate produsele lor :(

Ca si comparatie, dupa anii 90' au inceput sa apara tot felul de "patente", in loc de Panasonic, se numeau Pianasonics, si nu se auzeau ca si Panasonic, banuiesc ca stii la ce ma refer, cam asa e si la Bose-le asta al nostru, din pacate.

Multumesc pentru info muzica9, din cate am auzit pe o mazda 6 nici caska asta nu exceleaza ca si calitate, ba chiar unul din proprietari spune ca se aude chiar mai slab decat instalatia originala a masinii, deci si scump si prost, pass :( cel putin la mazda 6 si pentru gustul meu, poate pe 3 se aude altfel.

Eu cred ca trebuie sa ne referim la unitatea audio, restul sistemului zic eu ca e ok pentru masina, cel putin pentru mine.

Daca unitatea aia te-ar lasa sa modifici volumul pe fiecare difuzor si ar avea si dsp ar fii ok.

Pot zice ca exista o diferenta de la cer la pamant intre muzica dp cd si streamingu pe BT, mai ales daca ai un egalizator. Eu folosesc Pda-ul pt. asta e sunt multumit, mai putin faptul ca sistemul BT e un GUNOI, ver1 care a aparut in 1900 toamna si nu permite mai mult de ply/stop/next. Puteau pune ultima versiune, macar vedeam titlurile la piese.

Caska iti da control separat pe incinte.

Stiu :)

Am vazut un filmulet pe ytube.

Inca astept sa postezi si tu un film cu o prezentare full :)

Studiez si eu problema dar am mania butoanelor si inca ma doare inima sa renunt la multimea de butoane in favoarea unui ecran, fiecare cu piticii lui :)

Nu am gasit pe net cateva chestii pe care poate unii le stiu si le pot impartasii, la modelul nou ramane navigatia OEM activa?

La Caska se pot folosi butoanele destinate BT de pe volan?

Da, se pot folosi controalele de pe volan. Display-ul BC iti ramine activ si se poate manevra prin butoanele lui caska. Toate functiile unitatii OEM sint mostenite!

Stie cineva motivul pentru care imaginea din camera video de marsarier se afiseaza pe ecran in oglinda? (stanga e dreapta si invers) Un cunoscut si-a montat camera si vede fix invers. Are tot o CASKA, pe o Octavia 2.

La mine se vede normal. Banuiesc ca si la tine. Daca e camera de care i-au trimis aia ar trebui intrebat tot la "furnizor", pentru ca nu prea sint motive sa afiseze invers insa poate fi vreo setare ori din camera ori din caska. Dar la foltvagane te poti astepta sa fie cite una-alta pe dos.

si la mine era normal :)

sa ia o alta camera de pe ebay...ca e ieftina

cred ca de la lentilele ei

nu, e de la electronica.

Si mie mi-au trimis chinezii o camera aiurea initial si am sfirsit prin a lua una de pe ebay.

A trimis omul email dar nu a primit niciun raspuns :) Mda, interesanta treaba, nici nu prea pot intelege cum de ar filma camera aia in oglinda, mi se pare tare ciudat.

Foarte tare, se pare ca asa trebuie, in mirror:

http://www.mobilevideo4less.com/help/camerahelp.html

chiar sunt curios si eu cum apare la mine ca momentan nu sunt in tara. Eu sunt 99.99% sigur ca imaginea e afisata normal. Deci, mituc, initial camera de la chinezi era tot in mirror si ai schimbat-o cu una "normala"? damn, mor de curiozitate acum sa vad la mine cum e :D

Oare de ce scriu astia ca trebuie in mirror, ca nu prea inteleg motivul...cineva cu mai multe cunostinte in domeniu?

LE: nevermind, am inteles eu gresit :D

Si eu cred ca trebuie in oglinda. Camerele de vazut in spate trebuie sa vada in oglinda pentru ca si noi ne uitam la ecran in oglinda, cu o camera normala ar trebui sa punem ecranul in spate si sa intoarcem capul. Nu stiu daca am fost prea clar.