musicman

Sistem multimedia Mazda 3

32 posts in this topic

Pai daca e camera de mers inapoi normal ca tre' sa vada in oglinda, insa dinc e am inteles eu camera lui afiseaza normal, adica invers cind o pui pe spate.

exact. Deci cel mai probabil e de la camera.

LoL...si la mine e la fel O_o Nu am observat eu in atata amar de vreme???!!! Adevarul ca ma uit in camera doar cand sunt foarte aproape de un obstacol sa ma apropii cat mai mult, in rest numai in oglinzi. Pfff, chinezarie, ce sa mai...si eu cam degeaba pe langa ei, se pare :D Ce camera ti-ai luat tu, mituc, ca acum ma bate gandul sa o schimb :)

Mi-am luat o camera oarecare... ce a aparut in lista unei cautari pe ebay la momentul respectiv.

Recomand si eu Caska. Am de mai mult de un an si merge fara probleme, bat in lemn. Am updatat si hartile intre timp, etc. Doar ca eu nu mai am amplificatorul de Bose, l-am scos cu totul si subwoofer-ul l-am inlocuit cu unul real.

PENTRU CEI CU MAZDA 2

deoarece am avut dauna totala, si eu i-am pus navigatie caska e pacat sa o dau odata cu epava

asa ca fac upgrade cuiva de la sistemul standard la acest tip de sistem [care costa aprox 3500 ron de nou]:

http://www.autogadget.ro/index.php/Navigatie-MAZDA-2-CASKA-GPS-DVD-Carkit-Internet/Detalii-Produs.html

ofer bonus senzorii de parcare si camera marsarier

solicit 1000 de ron pentru upgrade (ca si idee eu cand am facut acest upgrade am cheltuit vreo 2500 de ron pentru el...vandut sistemul standard si cumparat acesta]sau in caz ca cineva si-a schmibat deja sistemul si nu si-a vandut consola stock si vrea sa o faca acum..astept o oferta

multumesc

[sorry codrin ca spamm-ez vreo 2-3 topicuri, insa e o chestiune cat decat urgenta]

Am reusit sa imi nenorocesc potentiometrul de volum de pe unitatea CASKA, acum cateva zile. Am parcat foarte aproape de o casa cu partea stanga, si am zis sa cobor prin dreapta. Un animal de 1.87 si 90 de kile, sa se strecoare prin fata bordului ca o pisicuta supraponderala...NORMAL ca am tras un picior fix in potentiometrul unitatii. :verymad:<_< Acum, in orice parte l-as roti, volumul doar creste :blink: Asa ca, cine cunoaste un electronist (ca nu ma pricep) prin Brasov, sa imi dea si mie un semn. Ori sa caut alt potentiometru, sa il inlocuiesc pe asta, sau, il schimb cu cel din dreapta, ca oricum nu il folosesc la nimic :) Sau, alte solutii? :D