mituc

Coltul gri

875 posts in this topic

Pentru mine a fost mai spectaculos cind prin clasa a 5-a am bagat motanul in masina de spalat (unul dintre primele modele de Automatic) si am dat pe clatire + alimentare cu apa (nu stoarcere) cam 30 de secunde.

Abia dupa asa ceva poti vedea diferenta dintre o tractiune integrala echilibrata perfect la o mita si o tractiune integrala de 2 lei (vechi) care muta 100% pe spate ca la ciini. Noroc ca usa de la intrare nu era inchisa pentru ca era vara, ca in cei 4 metri de hol garantat nu avea timp sa frineze la ce vitezalau a prins (cind a sarit mita din masina de spalat si a dat drumu la NOS la atingerea mozaicului din baie au sarit foarte multe scintei) :)

1 person likes this

Nu stiam ca exista PetSpa, m-am prapadit de ras.

Trebuie sa ai o nota de sadism in tine sa consideri asa ceva vesel...

1 person likes this

Ne cerem scuze, dar mita nu s-a suparat :)

se vede :D ranjeste cu toata gura de fericire

1 person likes this

Si totusi, credeti ca ati putea sari peste injuriile reciproce? Multumesc.

1 person likes this

Nu stiam ca exista PetSpa, m-am prapadit de ras.

Ah, ce dezamagire... si tu esti sadic, soferman? :whistling::Devil:

1 person likes this

Si totusi, credeti ca ati putea sari peste injuriile reciproce? Multumesc.

Pai... au fost reciproce?

sa stii ca poti spala o pisica fara sa o traumatizezi...cea mai mare greseala e sa o bagi in apa, crede ca o ineci. trebuie sa o speli intr-un vas in care apa nu se acumuleaza, de exemplu in chiuveta fara sa inchizi scurgerea / fara dop. faptul ca exista multe asemenea spa-uri nu face decat sa evidentieze cat de ignoranti sunt stapanii. just my 0.02€.

sa stii ca poti spala o pisica fara sa o traumatizezi...cea mai mare greseala e sa o bagi in apa, crede ca o ineci. trebuie sa o speli intr-un vas in care apa nu se acumuleaza, de exemplu in chiuveta fara sa inchizi scurgerea / fara dop. faptul ca exista multe asemenea spa-uri nu face decat sa evidentieze cat de ignoranti sunt stapanii. just my 0.02€.

Cam jumatate din mitele pe care le-am avut eu le puteam spala in cada sau chiuveta. Cealalta jumatate activau reductorul si dadeau drumu la NOS. Iar o integrala de mita care pleaca de pe un antebrat lasa ceva urme :)

mah...sincer acum nici eu nu cred ca au fost chiar reciproce...

In alta ordine de idei ii inteleg pe undeva iesirea lui silviu (fiind probabil un iubitor de animale) pentru ca si mie mi-a fost mila de biata matza si pe undeva condamn medota respectiva de a face baie pet-ului.

Nu am facut baie unei pisici niciodata dar presupun ca se zbate la fel de mult si cand o speli "manual" chiar daca incerci sa nu o sperii asa de tare...

Ma rog...cred ca razboiul asta personal merge prea departe si amandoi sunt vinovati...

Nu ascund insa faptul ca am impresia ca silviu (cel putin de data asta) depaseste totusi limitele. Dupa depasirea limitelor respective sigur ca mituc ar putea sa nu raspunda,dar cred ca 99% dintre noi ar proceda la fel ca mituc..

2 people like this

Imi asum o parte din vina pentru cele intimplate. w3killer iubeste animalele in general si ciinii in particular, la fel cum eu iubesc animalele in general si pisicile in particular. Probabil e o chestie mita vs. ciine sau ceva.

Am refacut curat. Daca am scapat ceva, anuntati. Mituc, W3kiiler va fi membru de asociatie si va putea fi trecut pe ignore.

sa vedeti cum derapeaza porcusorul meu de guineea cand primeste dus in chiuveta...ehehehe parca e o gaina la taiat

A propos de patinat in chiuveta, am avut si o mita care facea fix ca asta (daca puneam mai multa apa in cada se apuca sa inoate). Asta pina cind i=-am facut baie cu o alta mita turbata, sperind ca aia va invata de la asta pasnica, si a fost invers.

Oameni buni, nu va atacati, atat eu cat si mitzuc iubim pisicile. Nu este doza de sadism, m-am amuzat la tumbele care le facea pisica. Probabil duduia matza nu statea la spalat acasa, atunci apelezi la astfel de Spa-uri. Eu am avut pisica si stiu cum este sa-si infiga ghiarele in tine daca faci imprudenta sa o ti fortat cand o speli.

Nu stiu ce s-a discutat pe aici, probabil s-au spus lucruri urate desi nu inteleg de ce. Nu cred ca s-a amuzat cineva cand un idiot juca fotbal cu o pisica sau cand vezi tot felul de animale maltratate fizic, aici era vorba despre igienizarea unei pisici. Aceasi trauma, ca protagonista din filmulet, poate sa o sufere si un om certat cu apa, sunt destui in jurul nostru. Ce bine ar fi daca am putea sa luam si semenii nostri si sa-i inghesuim in asa ceva pentru a prinde putina prospetime.

Silviu, nu stiu ce ai scris, dar ..... calm.

PACE.

2 people like this

mie in continuare nu mi se pare amuzant.

normal, exista pareri si pareri.

acest subiect se intampla sa fie unul mai delicat, de unde si reactiile puternice.

1 person likes this

Ar trebui sa incercati sa aveti ceva mite si sa incercati sa le spalati periodic. Atunci veti intelege.

Ar trebui sa incercati sa aveti ceva mite si sa incercati sa le spalati periodic. Atunci veti intelege.

Corect mitzuc, sa vezi ce aventura era sa o trec pragul usii. Nu stiu daca toate fac la fel, dar la mine era o adevarata aventura sa o scot din arealul ei, trebuia sa o las sa cerceteze, altfel 4x4 pana sub mobilier.

am si le spal periodic. le-am spalat de mici si au invatat ca nu se intampla nimic rau.

chiar si daca nu ar sta la spalat, nu le-as chinui asa.

am si le spal periodic. le-am spalat de mici si au invatat ca nu se intampla nimic rau.

chiar si daca nu ar sta la spalat, nu le-as chinui asa.

Atunci stii ca fiecare mita are personalitatea ei. Aveam una care sarea singura in cada plina cu ala sau altele pe care in loc sa le spal saptaminal ajungeam sa le spal lunar. Tu ai una sau doua pe care le-ai obisnuit. Daca aveai 7-8-10-12 priveai altfel situatia :) Sau daca pur si simplu una dintre astea pe care le ai nu ar fi fost asa toleranta cu apa.

1 person likes this

Mitzuc, esti un sadic si instigi la traumatizarea animalelor. O sa vorbesc cu mitza ta sa te dea in judecata.

Eu propun sa-ti ceri scuze in centrul Iasului ca ai postat un filmulet necuviincios.

Eu o sa-mi cer scuze in Piata Constitutiei, daca vrea cineva sa filmeze momentul voi fi acolo in jurul orelor 18:45. <_<

1 person likes this

Cind faceam baie la mite de fiecare data imi ceream iertare la fiecare in parte ca tre' sa le ud si sa le chinui cu apa si sampon zefir :)

De citiva ani nu mai am mita, asa ca voi da totusi curs sugestiei tale permitindu-mi sa schimb putin modalitatea de a-mi cere scuze, si anume voi tasta de 1000 de ori in fiecare seara inainte de culcare "imi cer scuze ca trebuie sa te ud" (traiasca copy&paste). :)

De unde stii tu cum priveam situatia daca aveam 10-12? Ma cunosti cumva :) ?

...sunt pur si simplu uimit si dezgustat. Altceva nu mai am ce sa zic...dar se pare ca asa sunt eu, sensibilicos.

p.s. mai bine ia-ti o pisica de plus, nu-ti bate joc de un suflet

p.s. mai bine ia-ti o pisica de plus, nu-ti bate joc de un suflet

Stai putin, in clipul ala nu e mita mea. Si chiar si asa nu cred ca-si bate nimeni joc de ea. Dupa 2-3-4 astfel de dusuri situatia va fi cu totul alta.